Main Menu
User Menu

Babrujsk

Babruysk / Бабруйск (Bobrujsk, Bobruysk, Bobruisk)

     
Název:
Name:
Babrujsk
Originální název:
Original Name:
Бабруйск
Další názvy:
Other Names:
Бабру́йск, Babrujsk, Бобру́йск, Bobrujsk, באברויסק‎, Babrujsk, Babruysk, Bobruysk, Bobruisk
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Mogilevská oblast
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
53°09'00.00"N 29°14'00.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1387
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
02.04.1917-01.09.1917
Čs. náhradní prapor
Czechoslovak Replacement Battalion
DD.09.1923-26.07.1938
5. střelecký sbor
5th Rifle Corps
01.01.1933-01.03.1936
453. letecká brigáda
453rd Aviation Brigade
01.03.1936-DD.MM.1938
142. stíhací letecká brigáda
142nd Fighter Aviation Brigade
25.04.1938-01.05.1938
10. stíhací letecký pluk
10th Fighter Aviation Regiment
26.07.1938-15.09.1939
Bobrujská armádní skupina
Bobruysk Army Group
01.10.1938-17.09.1939
5. střelecký sbor
5th Rifle Corps
15.09.1939-17.09.1939
4. armáda
4th Army
DD.10.1939-DD.10.1940
5. střelecký sbor
5th Rifle Corps
10.03.1940-DD.MM.RRRR
122. stíhací letecký pluk
122nd Fighter Aviation Regiment
20.03.1940-DD.05.1940
4. stíhací letecký pluk
4th Fighter Aviation Regiment
DD.07.1941-DD.07.1941
9. letka (armádní) Instrukční eskadry 2
9th Squadron (Army) of the 2nd Instruction Wing
01.08.1941-08.10.1941
Bombardovací skupina 100
100th Bomber Group
DD.08.1941-DD.09.1941
Bombardovací eskadra 28
28th Bomber Wing
DD.08.1941-DD.09.1941
I. skupina Bombardovací eskadry 28
1st Group of the 28th Bomber Wing
DD.09.1941-DD.10.1941
7. letka Bombardovací eskadry 26
7th Squadron of the 26th Bomber Wing
DD.09.1941-DD.10.1941
8. letka Bombardovací eskadry 26
8th Squadron of the 26th Bomber Wing
DD.09.1941-DD.10.1941
9. letka Bombardovací eskadry 26
9th Squadron of the 26th Bomber Wing
DD.09.1941-DD.10.1941
III. skupina Bombardovací eskadry 26
3rd Group of the 26th Bomber Wing
DD.09.1941-DD.10.1941
Štáb III.skupiny Bombardovací eskadry 26
Staff of the 3rd Group of 26th Bomber Wing
24.12.1941-11.08.1943
10. letka Bombardovací eskadry 51
10th Squadron of the 51st Bomber Wing
24.12.1941-11.08.1943
11. letka Bombardovací eskadry 51
11th Squadron of the 51st Bomber Wing
24.12.1941-11.08.1943
12. letka Bombardovací eskadry 51
12th Squadron of the 51st Bomber Wing
24.12.1941-11.08.1943
IV. skupina Bombardovací eskadry 51
4th Group of the 51st Bomber Wing
24.12.1941-11.08.1943
Štáb IV. skupiny Bombardovací eskadry 51
Staff of the 4th Group of 51st Bomber Wing
DD.MM.1941-DD.MM.RRRR
13. bombardovací letecká divize
13th Bomber Aviation Division
01.08.1943-01.09.1943
4. letka Bombardovací eskadry 51
4th Squadron of the 51st Bomber Wing
01.08.1943-01.09.1943
5. letka Bombardovací eskadry 51
5th Squadron of the 51st Bomber Wing
01.08.1943-01.09.1943
6. letka Bombardovací eskadry 51
6th Squadron of the 51st Bomber Wing
01.08.1943-01.09.1943
II. skupina Bombardovací eskadry 51
2nd Group of the 51st Bomber Wing
01.08.1943-01.09.1943
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 51
Staff of the 2nd Group of 51st Bomber Wing
DD.08.1943-DD.10.1943
5. letka Kluzákové eskadry 2
5th Squadron of the 2nd Airlanding Wing
24.09.1943-24.10.1943
Bombardovací eskadra 53
53rd Bomber Wing
24.09.1943-24.10.1943
II. skupina Bombardovací eskadry 53
2nd Group of the 53rd Bomber Wing
DD.09.1943-18.10.1943
4. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
4th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.09.1943-18.10.1943
5. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
5th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.09.1943-18.10.1943
6. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
6th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.09.1943-18.10.1943
7. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
7th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.09.1943-18.10.1943
8. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
8th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.09.1943-18.10.1943
9. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
9th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.09.1943-18.10.1943
Eskadra střemhlavých bombardérů 1
1st Dive Bomber Wing
DD.09.1943-18.10.1943
II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
2nd Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.09.1943-18.10.1943
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
3rd Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.09.1943-18.10.1943
Štáb II. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 1
Staff of the 2nd Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.09.1943-18.10.1943
Štáb III. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 1
Staff of the 3rd Group of the 1st Dive Bomber Wing
18.10.1943-18.03.1944
I. skupina Bitevní eskadry 1
1st Group of the 1st Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
III. skupina Bitevní eskadry 1
3rd Group of the 1st Ground Attack Wing
DD.MM.1943-DD.MM.1944
Hlavní polní velitelství 399
399th High Field Command
DD.12.1943-DD.12.1943
Skupina blízkého průzkumu 10
10th Short-Range Reconnaissance Group
DD.01.1944-18.03.1944
1. letka Bitevní eskadry 10
1st Squadron of the 10th Ground Attack Wing
DD.01.1944-18.03.1944
2. letka Bitevní eskadry 10
2nd Squadron of the 10th Ground Attack Wing
DD.01.1944-18.03.1944
3. letka Bitevní eskadry 10
3rd Squadron of the 10th Ground Attack Wing
DD.01.1944-18.03.1944
I. skupina Bitevní eskadry 10
1st Group of the 10th Ground Attack Wing
DD.01.1944-18.03.1944
Štáb I. skupiny Bitevní eskadry 10
Staff of the 1st Group of the 10th Ground Attack Wing
26.02.1944-18.03.1944
Bitevní eskadra 1
1st Ground Attack Wing
11.03.1944-19.03.1944
Průzkumná letka 4 (dálková)/noční
4th Reconnaissance Squadron (Long Range)/Night
DD.03.1944-07.06.1944
11. letka Průzkumné skupiny 11
11th Squadron of the 11th Reconnaissance Group
DD.03.1944-06.06.1944
11. letka Průzkumné skupiny 12
11th Squadron of the 12th Reconnaissance Group
DD.03.1944-06.06.1944
Skupina blízkého průzkumu 15
15th Short-Range Reconnaissance Group
05.04.1944-13.04.1944
14. (železniční) letka Bombardovací eskadry 55
14th (Railway) Squadron of the 55th Bomber Wing
23.06.1944-27.06.1944
1. letka Bitevní eskadry 10
1st Squadron of the 10th Ground Attack Wing
23.06.1944-27.06.1944
2. letka Bitevní eskadry 10
2nd Squadron of the 10th Ground Attack Wing
23.06.1944-27.06.1944
3. letka Bitevní eskadry 10
3rd Squadron of the 10th Ground Attack Wing
23.06.1944-27.06.1944
I. skupina Bitevní eskadry 10
1st Group of the 10th Ground Attack Wing
23.06.1944-27.06.1944
Štáb I. skupiny Bitevní eskadry 10
Staff of the 1st Group of the 10th Ground Attack Wing
DD.08.1944-DD.08.1945
13. záložní stíhací letecký pluk
13th Reserve Fighter Aviation Regiment
DD.07.1945-DD.08.1946
1. letecká armáda
1st Air Army
DD.07.1945-12.06.1946
5. gardová tanková armáda
5th Guards Tank Army
DD.01.1946-DD.03.1958
4. stíhací letecký pluk
4th Fighter Aviation Regiment
04.02.1946-DD.01.1947
Běloruský vojenský okruh
Byelorussian Military District
12.06.1946-31.10.1946
5. gardová mechanizovaná armáda
5th Guards Mechanised Army
31.10.1946-28.10.1948
5. samostatná gardová tanková divize
5th Separate Guards Tank Division
28.10.1948-20.05.1957
5. gardová mechanizovaná armáda
5th Guards Mechanised Army
20.05.1957-31.12.1991
5. gardová tanková armáda
5th Guards Tank Army
DD.MM.RRRR-15.04.1938
17. stíhací letka
17th Fighter Aviation Squadron
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
33. stíhací letka
33rd Fighter Aviation Squadron
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Babrujsk
https://en.wikipedia.org/wiki/Bobruisk
https://de.wikipedia.org/wiki/Bobruisk
URL : https://www.valka.cz/Babrujsk-t173082#514219Verze : 2
MOD