Main Menu
User Menu

I. skupina Bombardovací eskadry 257 [1937-1939]

1st Group of the 257th Bomber Wing / I. Gruppe des Kampfgeschwaders 257 (I./KG 257)

     
Název:
Name:
I. skupina Bombardovací eskadry 257
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Kampfgeschwaders 257
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1939
Nástupce:
Successor:
I. skupina Bombardovací eskadry 26
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1937-01.04.1938 ?
01.04.1938-01.05.1939 Bombardovací eskadra 257
Dislokace:
Deployed:
01.04.1937-DD.MM.1937 Zerbst, ?
DD.MM.1937-01.05.1939 Lübeck, Fliegerhorst Blankensee /
Velitel:
Commander:
01.04.1937-31.03.1939 Conrad, Gerhard (Oberst)
01.04.1939-01.05.1939 Loebel, Walter (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg257.html
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-257-1937-1939-t172895#513763Verze : 1
MOD
I. Gruppe:

Gruppenkommandeure:

Oberst Gerhard Conrad, 1.4.37 - 31.3.39
Maj Walter Loebel, 1.4.39 - 1.5.39

Zformována 1.4.37 v Zerbst :

Stab I./KG257 nová
1./KG257 nová
2./KG257 nová
3./KG257 nová

1.5.39 přejmenována na I./KG26:

Stab I./KG257 se stala Stab I./KG26
1./KG257 se stala 1./KG26
2./KG257 se stala 2./KG26
3./KG257 se stala 3./KG26

Základny:

1.3.37 - 1937 Zerbst
1937 - 1.5.39 Lübeck, Fliegerhorst Blankensee /
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-257-1937-1939-t172895#17709Verze : 0
MOD