Main Menu
User Menu

II. skupina Bombardovací eskadry 255 [1937-1939]

2nd Group of the 255th Bomber Wing / II. Gruppe des Kampfgeschwaders 255 (II./KG 255)

     
Název:
Name:
II. skupina Bombardovací eskadry 255
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Kampfgeschwaders 255
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1939
Nástupce:
Successor:
III. skupina Bombardovací eskadry 77
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1937-15.03.1937 ?
15.03.1937-01.05.1939 Bombardovací eskadra 255
Dislokace:
Deployed:
01.03.1937-01.05.1939 Leipheim, ?

Velitel:
Commander:
01.03.1937-01.02.1939 Fisser, Johann Volkmar (Oberstleutnant)
01.02.1939-01.05.1939 Stutterheim, Wolf von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg255.html
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-255-1937-1939-t172893#513814Verze : 0
MOD
II. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Obstlt Dr. Johann-Volkmar Fisser, 1.3.37 - 1.2.39
Oberst Wolf von Stutterheim, 1.2.39 - 1.5.39


Zformována 1.3.37 v Leipheim :


Stab II./KG255 nový
4./KG255 nová
5./KG255 nová
6./KG255 nová


1.5.39 přejmenována na III./KG77:


Stab II./KG255 se stal Stab III./KG77
4./KG255 se stala 7./KG77
5./KG255 se stala 8./KG77
6./KG255 se stala 9./KG77


Základny:


1.3.37 - 1.5.39 Leipheim
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-255-1937-1939-t172893#17712Verze : 0
MOD