Main Menu
User Menu

II. skupina Bombardovací eskadry 53 [1939-1945]

2nd Group of the 53rd Bomber Wing / II. Gruppe des Kampfgeschwaders 53 (II./KG 53)

     
Název:
Name:
II. skupina Bombardovací eskadry 53
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Kampfgeschwaders 53
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
II. skupina Bombardovací eskadry 355
Datum zániku:
Disbanded:
15.03.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-DD.08.1939 Schwäbisch Hall, Fliegerhorst Schwäbisch Hall /
DD.08.1939-03.02.1940 Roth, ?
03.02.1940-01.05.1940 Manching, ?
01.05.1940-18.05.1940 Oedheim, ?
18.05.1940-22.06.1940 Zellhausen, ?
22.06.1940-12.07.1940 Schallhausen, ?
12.07.1940-18.06.1941 Lille-Nord, ?
18.06.1941-09.07.1941 Radom, ?
09.07.1941-04.08.1941 Minsk-Dubinskaya, ?
04.08.1941-01.10.1941 Orscha, ?
01.10.1941-10.06.1942 Šatalovo, Feldflugplatz Schatalowka-Ost /
10.06.1942-05.08.1942 Korovje Selo, Feldflugplatz Korowje Selo /
05.08.1942-DD.08.1942 Smolensk, Fliegerhorst Smolensk-Nord /
DD.08.1942-09.09.1942 Sešča, Fliegerhorst Seschtschinskaja /
09.09.1942-DD.12.1942 Korovje Selo, Feldflugplatz Korowje Selo /
DD.12.1942-12.01.1943 Greifswald, ?
12.01.1943-06.02.1943 Vorošilovgrad, ?
06.02.1943-15.02.1943 Stalino, Flughafen Stalino /
15.02.1943-24.02.1943 Dněpropetrovsk, ?
24.02.1943-08.03.1943 Kirovograd, ?
08.03.1943-19.03.1943 Dněpropetrovsk, ?
19.03.1943-DD.04.1943 Pleskau, ? /
DD.04.1943-15.07.1943 Gablingen, Fliegerhorst Gablingen /
15.07.1943-10.09.1943 Olsufjevo, Flugplatz Olsufjewo /
10.09.1943-24.09.1943 Gomel-Süd, ?
24.09.1943-24.10.1943 Babrujsk, Flughafen Bobruisk /
24.10.1943-22.11.1943 Rotmistrivka, Einsatzhafen Rotmistrowka /
22.11.1943-05.12.1943 Vinnycja, Fliegerhorst Winniza /
05.12.1943-16.01.1944 Rauchivka, Einsatzhafen Rauchowka /
16.01.1944-12.02.1944 Schaulen, Einsatzhafen Schaulen /
12.02.1944-20.02.1944 Proskurov, Einsatzhafen Proskurow /
20.02.1944-01.06.1944 Schaulen, Einsatzhafen Schaulen /
01.06.1944-25.07.1944 Piastow, ?
25.07.1944-17.08.1944 Jesau, Fliegerhorst Jesau /
17.08.1944-DD.08.1944 Le Bourget, Fliegerhorst Le Bourget /
DD.08.1944-04.09.1944 Babenhausen, ?
04.09.1944-DD.10.1944 Reppen, ?
DD.10.1944-15.03.1945 Bad Zwischenahn, Fliegerhorst und Seefliegerhorst Zwischenahn /

Velitel:
Commander:
01.05.1939-DD.07.1940 Kohlbach, Wilhelm (Oberstleutnant)
23.07.1940-18.08.1940 Tamm, Reinhold (Major)
18.09.1940-DD.07.1941 Steinweg, Hans (Major)
25.07.1941-DD.05.1942 Bader, Hans (Oberstleutnant)
DD.05.1942-14.04.1943 Schulz-Müllensiefen, ? (Oberstleutnant)
25.05.1943-15.03.1945 Wittmann, Herbert (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg53.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-53-1939-1945-t172855#514088Verze : 0
MOD
Diskuse
II. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Obstlt Kohlbach, 1.5.39 - 7.40
Maj Reinhold Tamm, 23.7.40 - 18.8.40
Maj Hans Steinweg, 18.9.40 - 7.41
Obstlt Hans Bader, 25.7.41 - (?)5.42
Obstlt Schulz-Müllensiefen, 5.42 - 14.4.43
Maj Herbert Wittmann , 25.5.43 - 3.45


Zformována 1.5.39 v Schwäbisch-Hall ze II./KG355 :


Stab II./KG53 ze Stab II./KG355
4./KG53 ze 4./KG355
5./KG53 ze 5./KG355
6./KG53 ze 6./KG355


Začala se vzdušnými odpaly střel V1 v 10.44. Zrušena 15.3.45.


Základny:


1.5.39 - 8.39 Schwäbisch-Hall He 111
8.39 - 3.2.40 Roth He 111
3.2.40 - 1.5.40 Manching He 111
1.5.40 - 18.5.40 Oedheim He 111
18.5.40 - 22.6.40 Zellhausen He 111
22.6.40 - 12.7.40 Schallhausen He 111
12.7.40 - 18.6.41 Lille-Nord He 111
18.6.41 - 9.7.41 Radom He 111
9.7.41 - 4.8.41 Minsk-Dubinskaya He 111
4.8.41 - 1.10.41 Orscha He 111
1.10.41 - 10.6.42 Schatalowka-Ost He 111
10.6.42 - 5.8.42 Korowje-Selo He 111
5.8.42 - 8.42 Smolensk-Nord He 111
8.42 - 9.9.42 Seschtschinskaya He 111
9.9.42 - 12.42 Korowje-Selo He 111
12.42 - 12.1.43 Greifswald He 111
12.1.43 - 6.2.43 Voroschilovgrad He 111
6.2.43 - 15.2.43 Stalino He 111
15.2.43 - 24.2.43 Dnjepropetrovsk He 111
24.2.43 - 8.3.43 Kirovograd He 111
8.3.43 - 19.3.43 Dnjepropetrovsk He 111
19.3.43 - 4.43 Pleskau He 111
4.43 - 15.7.43 Gablingen, Fliegerhorst Gablingen / He 111
15.7.43 - 10.9.43 Olsufjewo He 111
10.9.43 - 24.9.43 Gomel-Süd He 111
24.9.43 - 24.10.43 Bobruisk He 111
24.10.43 - 22.11.43 Rotmistrowka He 111
22.11.43 - 5.12.43 Winnitsa He 111
5.12.43 - 16.1.44 Rauchowka He 111
16.1.44 - 12.2.44 Schaulen He 111
12.2.44 - 20.2.44 Proskurow He 111
20.2.44 - 1.6.44 Schaulen He 111
1.6.44 - 25.7.44 Piastow He 111
25.7.44 - 17.8.44 Jesau He 111
17.8.44 - 8.44 Le Bourget, Verdun He 111
8.44 - 4.9.44 Babenhausen He 111
4.9.44 - 10.44 Reppen He 111
10.44 - 3.45 Bad Zwischenahn He 111
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-53-1939-1945-t172855#7715Verze : 0
MOD