Main Menu
User Menu

Bombardovací eskadra (S) 55 [1944-1945]

55th Bomber Wing (F) / Kampfgeschwader (J) 55 (KG (J) 55)

     
Název:
Name:
Bombardovací eskadra (S) 55
Originální název:
Original Name:
Kampfgeschwader (J) 55
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací eskadra 55
Datum zániku:
Disbanded:
09.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.11.1944-26.01.1945 IX. letecký sbor (S)
26.01.1945-09.04.1945 9. letecká divize (S)
Dislokace:
Deployed:
13.11.1944-09.04.1945 Landau, ?

Velitel:
Commander:
13.11.1944-21.11.1944 Antrup, Wilhelm (Oberstleutnant)
22.11.1944-09.04.1945 Brunner, Richard (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
13.11.1944-09.04.1945 Greif (Gryf)
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
J - Jagd (S - stíhací)
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg55.htm
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-eskadra-S-55-1944-1945-t172833#513693Verze : 0
MOD
Kampfgeschwader (J) 55 "Greif"
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-eskadra-S-55-1944-1945-t172833#513694Verze : 0
MOD