Main Menu
User Menu

III. skupina Bombardovací eskadry 55 [1939-1944]

3rd Group of the 55th Bomber Wing / III. Gruppe des Kampfgeschwaders 55 (III./KG 55)

     
Název:
Name:
III. skupina Bombardovací eskadry 55
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Kampfgeschwaders 55
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
13.11.1944
Nástupce:
Successor:
III. skupina Bombardovací eskadry (S) 55
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.12.1939-10.03.1940 Neudorf, Einsatzhafen Neudorf /
10.03.1940-10.05.1940 Gablingen, Fliegerhorst Gablingen /
10.05.1940-24.05.1940 Ehingen, ?
24.05.1940-23.06.1940 Eutingen, ?
23.06.1940-18.06.1941 Vélizy-Villacoublay, ?
18.06.1941-16.07.1941 Klemensow, ?
16.07.1941-22.07.1941 Luck, ?
22.07.1941-04.08.1941 Žitomir, ?
04.08.1941-30.09.1941 Vídeň, Fliegerhorst und Industriehafen Wien-Aspern /
01.10.1941-17.11.1941 Kirovograd, ?
18.11.1941-28.04.1942 Nantes, Fliegerhorst Nantes (Château Bougon) /
29.04.1942-13.05.1942 Konotop, Flugplatz Konotop / / Sarabus, ?
14.05.1942-13.07.1942 Dněpropetrovsk/Charkov, ?
14.07.1942-05.08.1942 Kramatorsk, Einsatzhafen Kramatorskaja /
05.08.1942-25.08.1942 Zamorsk, Feldflugplatz Samorsk /
25.08.1942-25.10.1942 Morozovsk, Fliegerhorst Morosowskaja /
25.10.1942-29.12.1942 Saki, Fliegerhorst Saki /
30.12.1942-03.02.1943 Novočerkassk, Fliegerhorst Nowotscherkassk /
03.02.1943-23.02.1943 Stalino, Flughafen Stalino /
23.02.1943-04.04.1943 Kirovohrad, ? /
05.04.1943-05.05.1943 Zamorsk, Feldflugplatz Samorsk /
06.05.1943-04.08.1943 Stalino, Flughafen Stalino / /Charkov, ?
04.08.1943-24.08.1943 Dněpropetrovsk, ?
25.08.1943-11.09.1943 Záporoží, Fliegerhorst Saporoshje-Ost /
12.09.1943-21.10.1943 Kirovohrad, ? /
22.10.1943-27.10.1943 Rotmistrivka, Einsatzhafen Rotmistrowka /
28.10.1943-08.12.1943 Sarabus, Fliegerhorst Sarabus /
28.10.1943-08.12.1943 Pervomajsk, Einsatzhafen Golta /
09.12.1943-27.12.1943 Małaszewicze, Fliegerhorst Terespol /
28.12.1943-20.06.1944 Deblin, Fliegerhorst Deblin-Irena /
20.06.1944-20.07.1944 Padlowka, ?
21.07.1944-25.07.1944 Bielice, ?
25.07.1944-18.10.1944 Schroda-Ost, ?
18.10.1944-13.11.1944 Straubing, ?

Velitel:
Commander:
02.12.1939-30.09.1940 Schemmell, Hans (Major)
01.10.1940-01.09.1941 Wittmer, Heinrich (Hauptmann)
02.09.1941-31.08.1942 Bongart, Hermann-Josef von dem (Oberstleutnant)
01.09.1942-07.09.1942 Bongart, Hermann-Josef von dem (Oberst)
08.09.1942-05.05.1943 Queisner, Wolfgang (Oberstleutnant)
06.05.1943-07.08.1943 Antrup, Wilhelm (Major)
08.08.1943-13.11.1944 Bollmann, Alfred (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg55.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Bombardovaci-eskadry-55-1939-1944-t172826#513759Verze : 3
MOD
III. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Maj Hans Schemmell, 2.12.39 - 30.9.40
Hptm Heinrich Wittmer, 1.10.40 - 1.9.41
Obstlt Hermann Freiherr von dem Bongart, 2.9.41 - 7.9.42
Obstlt Wolfgang Queisner, 8.9.42 - 5.5.43
Maj Willi Antrupp , 6.5.43 - 7.8.43
Maj Alfred Bollmann, 8.8.43 - 30.11.44
Maj Gerhard Schrödter, 1.12.44 - 8.5.45


Zformována 1.12.39 v Neudorf/Oppeln z částí I. a II./KG55 :


Stab III./KG55 nový
7./KG55 nová
8./KG55 nová
9./KG55 nová


2.43 9./KG55 začala používat Ju 88C-6 stíhačky pro mise volného lovu vlaků, a byla 1.6.43 část z 9./KG55 použita k formování 14.(Eis)/KG55.


13.11.44 přejmenována na III./KG(J)55. 3.45 nařízen přechod na Me 262A, ale nikdy žádné proudové stroje neobdržela. Zrušena 9.4.45.





Základny:


1.12.39 - 10.3.40 Neudorf/Oppeln He 111P
10.3.40 - 10.5.40 Gablingen, Fliegerhorst Gablingen / He 111P
10.5.40 - 24.5.40 Ehingen He 111P
24.5.40 - 23.6.40 Eutingen He 111P
23.6.40 - 18.6.41 Villacoublay He 111P, He 111H
18.6.41 - 16.7.41 Klemensow He 111H
16.7.41 - 22.7.41 Luck He 111H
22.7.41 - 4.8.41 Shitomir He 111H
4.8.41 - 30.9.41 Wien-Aspern He 111H
1.10.41 - 17.11.41 Kirovograd He 111H
18.11.41 - 28.4.42 Nantes He 111H
29.4.42 - 13.5.42 Konotop & Sarabus He 111H
14.5.42 - 13.7.42 Dnjepropetrowsk & Charkow He 111H
14.7.42 - 5.8.42 Kramatorskaja He 111H
5.8.42 - 25.8.42 Samorsk (Krym) He 111H
25.8.42 - 25.10.42 Morosowskaja He 111H
25.10.42 - 29.12.42 Saki He 111H
30.12.42 - 3.2.43 Nowotscherkask He 111H
3.2.43 - 23.2.43 Stalino He 111H
23.2.43 - 4.4.43 Kirovograd He 111H
5.4.43 - 5.5.43 Samorsk (Krym) He 111H
6.5.43 - 4.8.43 Stalino & Charkow He 111H
4.8.43 - 24.8.43 Dnjepropetrowsk He 111H
25.8.43 - 11.9.43 Zaporoshye He 111H
12.9.43 - 21.10.43 Kirovograd He 111H
22.10.43 - 27.10.43 Rotmistrowka He 111H
28.10.43 - 8.12.43 Sarabus & Golta He 111H
9.12.43 - 27.12.43 Terespol He 111H
28.12.43 - 20.6.44 Deblin-Irena He 111H
20.6.44 - 20.7.44 Padlowka He 111H
21.7.44 - 25.7.44 Bielice He 111H
25.7.44 - 18.10.44 Schroda-Ost He 111H
18.10.44 - 9.4.45 Straubing Fw 190A
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Bombardovaci-eskadry-55-1939-1944-t172826#1563Verze : 0
MOD