Main Menu
User Menu

IV. skupina Bombardovací eskadry 3 [1941-1944]

4th Group of the 3rd Bomber Wing / IV. Gruppe des Kampfgeschwaders 3 (IV./KG 3)

     
Název:
Name:
IV. skupina Bombardovací eskadry 3
Originální název:
Original Name:
IV. Gruppe des Kampfgeschwaders 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.04.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
18.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
DD.04.1941-DD.01.1943 Chievres, Fliegerhorst Chievres /
DD.01.1943-DD.07.1943 Istres, Fliegerhorst Istres /
DD.07.1943-18.08.1944 Heiligenbeil, Fliegerhorst Heiligenbeil /

Velitel:
Commander:
DD.04.1941-30.09.1941 Krüger, Waldemar (Hauptmann)
01.10.1941-14.09.1942 Rathmann, Erich (Major)
15.09.1942-24.10.1942 Lalande, Jürgen de (Major)
25.10.1942-31.05.1944 Breu, Paul (Major)
01.06.1944-18.08.1944 Jödicke, Joachim (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
doplňovací skupina (Ergänzungs Gruppe)
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg3.htm
URL : https://www.valka.cz/IV-skupina-Bombardovaci-eskadry-3-1941-1944-t172819#514275Verze : 0
MOD
IV. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Maj Wilhelm von Kunowski, 8.40 - 9.40
Olt Hans Claussen, 9.40 - 4.41
Hptm Waldemar Krüger, 4.41 - 30.9.41
Maj Erich Rathmann, 1.10.41 - 14.9.42
Maj Jürgen de Lalande, 15.9.42 - 24.10.42
Maj Paul Breu, 25.10.42 - 31.5.44
Maj Joachim Jödicke, 1.6.44 - 18.8.44


Zformována 8.40 v Le Culot (Erg.Staffel/KG3).
4.41 rozšířena na IV.(Erg.)/KG3:


Stab IV./KG3 nový
10./KG3 ze Erg.Sta./KG3
11./KG3 nová
12./KG3 nová


13./KG3 byla pravděpodobně zformována 9.43 v Heiligenbeil, ale byla zrušena v tom samém roce.


IV./KG3 byla zrušena 18.8.44.


Základny:


8.40 - 3.41 Beauvechain, Flughafen Le Culot / Do 17, Ju 88A
3.41 - 1.43 Chièvres, Fliegerhorst Chievres / Do 17, Ju 88A
1.43 - 7.43 Istres Ju 88A
7.43 - 8.44 Heiligenbeil Ju 88A
URL : https://www.valka.cz/IV-skupina-Bombardovaci-eskadry-3-1941-1944-t172819#3625Verze : 0
MOD