Main Menu
User Menu

7. samostatná tanková divize [1946-1950]

7th Separate Tank Division

7-я отдельная танковaя дивизия

     
Název:
Name:
7. samostatná tanková divize
Originální název:
Original Name:
7-я отдельная танковaя дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.12.1946
Předchůdce:
Predecessor:
7. mechanizovaná armáda
Datum zániku:
Disbanded:
21.03.1950
Nástupce:
Successor:
7. mechanizovaná armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.12.1946-DD.05.1948 Severní skupina vojsk
DD.05.1948-21.03.1950 Běloruský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
20.12.1946-DD.05.1948 Lodž, ? /
DD.05.1948-21.03.1950 Borisov, ?

Velitel:
Commander:
20.12.1946-30.04.1949 Batov, Pavel Ivanovič (generálplukovník)
30.04.1949-21.03.1950 Malachov, Xenofont Michajlovič (generálporučík tankového vojska
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
20.12.1946-21.03.1950 Burdějnyj, Alexej Semjonovič (generálporučík tankového vojska)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drogovoz, I. G.: Tankovyj meč Strany Sovetov. Minsk 2001.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk 2004.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A. - Slugin, S. A.: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk 2013.
URL : https://www.valka.cz/7-samostatna-tankova-divize-1946-1950-t172801#577174Verze : 2
MOD