Main Menu
User Menu

I. skupina Bombardovací eskadry 4 [1939-1943]

1st Group of the 4th Bomber Wing / I. Gruppe des Kampfgeschwaders 4 (I./KG 4)

     
Název:
Name:
I. skupina Bombardovací eskadry 4
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Kampfgeschwaders 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina Bombardovací eskadry 253
Datum zániku:
Disbanded:
21.10.1943
Nástupce:
Successor:
I. skupina Bombardovací eskadry 100
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-25.08.1939 Gotha, ?
25.08.1939-21.09.1939 Langenau, ?
21.09.1939-29.09.1939 Gotha, ?
29.09.1939-09.10.1939 Lüneburg, Fliegerhorst Lüneburg /
09.10.1939-DD.10.1939 Fritzlar, Fliegerhorst Fritzlar /
DD.10.1939-06.11.1939 Giessen, ?
06.11.1939-DD.02.1940 Quakenbrück, Fliegerhorst Quakenbrück /
DD.02.1940-27.03.1940 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh /
27.03.1940-20.04.1940 Perleberg, Fliegerhorst Perleberg /
20.04.1940-22.04.1940 Vadum, Fliegerhorst Aalborg West /
22.04.1940-30.04.1940 Kodaň, Fliegerhorst Kastrup
30.04.1940-02.05.1940 Oslo, Fliegerhorst Oslo-Fornebu /
02.05.1940-04.05.1940 Perleberg, Fliegerhorst Perleberg /
04.05.1940-12.06.1940 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh /
12.06.1940-30.07.1940 Wittmundhafen, ?
30.07.1940-26.06.1941 Soesterberg, Fliegerhorst Soesterberg /
26.06.1941-19.07.1941 Chantilly-Creil, ?
19.07.1941-06.08.1941 Kaliningrad, Fliegerhorst Prowehren /
06.08.1941-01.10.1941 Korovje Selo, Feldflugplatz Korowje Selo /
01.10.1941-16.10.1941 Dno, Flugplatz Griwotschki /
16.10.1941-DD.03.1942 Pleskov, Feldflugplatz Pleskau-Süd /
DD.03.1942-DD.05.1942 Riga, Fliegerhorst Riga-Spilve /
DD.05.1942-DD.06.1942 Kaliningrad, Fliegerhorst Prowehren /
DD.06.1942-30.12.1942 Sešča, Fliegerhorst Seschtschinskaja /
30.12.1942-09.02.1943 Gutenfeld, ? /
09.02.1943-21.10.1943 Lagerlechfeld, Fliegerhorst Lechfeld /

Velitel:
Commander:
01.05.1939-24.11.1939 Maier, Nikolaus Wolfgang (Oberstleutnant)
24.11.1939-30.05.1940 Rath, Hans Joachim (Oberstleutnant)
05.06.1940-01.07.1940 Ploetz, Hans von (Major)
09.07.1940-14.12.1940 Meissner, ? (Major)
14.12.1940-28.01.1941 Schult, ? (Major)
28.01.1941-18.05.1941 Nöske, Klaus (Hauptmann)
18.05.1941-08.07.1941 Groddeck, ? von (Major)
08.07.1941-31.12.1941 Nöske, Klaus (Major)
04.01.1942-21.03.1942 Alewyn, ? (Major)
26.03.1942-20.09.1942 Boltze, Helmuth (Hauptmann)
21.09.1942-01.06.1943 Wetterer, Wolf (Major)
01.06.1943-21.10.1943 Kalckreuth, Hans Gotthelf von (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg4.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-4-1939-1943-t172658#514281Verze : 0
MOD
I. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Obstlt Nikolaus-Wolfgang Maier, 1.5.39 - 24.11.39
Obstlt Hans-Joachim Rath, 24.11.39 - 30.5.40
Maj Hans von Ploetz, 5.6.40 - 1.7.40
Maj Meissner, 9.7.40 - 14.12.40
Maj Schult, 14.12.40 - 28.1.41
Hptm Klaus Nöske, 28.1.41 - 18.5.41
Maj von Groddeck, 18.5.41 - 8.7.41
Maj Klaus Nöske , 8.7.41 - 31.12.41
Maj Alewyn, 4.1.42 - 21.3.42
Hptm Helmuth Boltze, 26.3.42 - 20.9.42
Maj Wolf Wetterer, 21.9.42 - 1.6.43
Hptm Hans-Gotthelf von Kalckreuth, 1.6.43 - 21.10.43
Maj Hansgeorg Bätcher, 21.10.43 - 24.3.44
Maj Ernst Göpel, 24.3.44 - 2.45
Hptm Rolf Rannersmann, 2.45 - 8.5.45

Zformována 1.5.39 v Gotha ze I./KG253 :


Stab I./KG4 ze Stab I./KG253
1./KG4 ze 1./KG253
2./KG4 ze 2./KG253
3./KG4 ze 3./KG253


21.10.43 I./KG4 se stala I./KG100:


Stab I./KG4 se stala Stab I./KG100
1./KG4 se stala 1./KG100
2./KG4 se stala 2./KG100
3./KG4 se stala 3./KG100


nová I./KG4 byla zformována ze staré I./KG100:


Stab I./KG4 ze Stab I./KG100
1./KG4 ze 1./KG100
2./KG4 ze 2./KG100
3./KG4 ze 3./KG100


Základny:


1.5.39 - 25.8.39 Gotha He 111P
25.8.39 - 21.9.39 Langenau He 111P
21.9.39 - 29.9.39 Gotha He 111P
29.9.39 - 9.10.39 Lüneburg He 111P
9.10.39 - 10.39 Fritzlar, Fliegerhorst Fritzlar / He 111P
10.39 - 6.11.39 Giessen He 111P
6.11.39 - 2.40 Quakenbrück He 111P
2.40 - 27.3.40 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh / He 111P
27.3.40 - 20.4.40 Perleberg He 111P
20.4.40 - 22.4.40 Aalborg-West He 111P
22.4.40 - 30.4.40 Kastrup (Copenhagen) He 111P
30.4.40 - 2.5.40 Oslo-Fornebu He 111P
2.5.40 - 4.5.40 Perleberg He 111P
4.5.40 - 12.6.40 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh / He 111P/H
12.6.40 - 30.7.40 Wittmundhafen He 111H
30.7.40 - 26.6.41 Soesterberg, Fliegerhorst Soesterberg / He 111H
26.6.41 - 19.7.41 Chantilly-Creil He 111H
19.7.41 - 6.8.41 Prowehren He 111H
6.8.41 - 1.10.41 Korowje Selo He 111H
1.10.41 - 16.10.41 Dno-Griwotschki He 111H
16.10.41 - 3.42 Pleskau-Süd He 111H
3.42 - 5.42 Riga-Spilve He 111H
5.42 - 6.42 Prowehren He 111H
6.42 - 30.12.42 Sešča, Fliegerhorst Seschtschinskaja / He 111H
30.12.42 - 9.2.43 Gutenfeld He 111H
9.2.43 - 21.10.43 Lechfeld He 111H, He 177A
21.10.43 - 24.10.43 Nikolayev-Ost He 111H
24.10.43 - 26.10.43 Kirovograd He 111H
26.10.43 - 27.10.43 Shitomir He 111H
27.10.43 - 3.11.43 Golta He 111H
3.11.43 - 12.11.43 Nikolayev He 111H
12.11.43 - 28.11.43 Sarabus He 111H
28.11.43 - 2.12.43 Nikolayev He 111H
2.12.43 - 6.2.44 Sarabus He 111H
6.2.44 - 25.2.44 Nikolayev He 111H
25.2.44 - 11.3.44 Sarabus He 111H
11.3.44 - 17.3.44 Odessa He 111H
17.3.44 - 30.3.44 Sarabus He 111H
30.3.44 - 4.4.44 Krosno He 111H
4.4.44 - 5.4.44 Milec He 111H
5.4.44 - 4.7.44 Focsani He 111H
4.7.44 - 7.7.44 Zilistea He 111H
7.7.44 - 25.8.44 Focsani He 111H
25.8.44 - 27.8.44 Buzau He 111H
27.8.44 - 28.8.44 Grosswarden He 111H
28.8.44 - 26.9.44 Debrecen He 111H
26.9.44 - 9.10.44 Budapest He 111H
9.10.44 - 20.12.44 Papa He 111H
20.12.44 - 17.2.45 Novy Dvor He 111H
17.2.45 - 24.4.45 Dresden He 111H
24.4.45 - 25.4.45 Pardubitz He 111H
25.4.45 - 8.5.45 Königsgrätz He 111H
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-4-1939-1943-t172658#3631Verze : 0
MOD