Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků 40 [1942-1945]

40th Tank Grenadier Regiment

Panzergrenadier-Regiment 40

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků 40
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Regiment 40
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Střelecký pluk 40
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1942-27.11.1944 17. brigáda tankových granátníků
27.11.1944-08.05.1945 17. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
05.07.1942-DD.03.1943 Henrich, Walter (Oberstleutnant)
DD.03.1943-DD.04.1943 Holzrichter, (Hauptmann)
DD.05.1943-30.08.1943 Henrich, Walter (Oberstleutnant)
30.08.1943-24.12.1943 Hering, Burkhard (Oberstleutnant)
28.12.1943-19.01.1944 Brux, Albert (Oberst)
19.01.1944-07.04.1944 Düwell, (Major)
07.04.1944-29.09.1944 Brux, Albert (Oberst)
29.09.1944-DD.11.1944 Fritz, Hermann (Oberst)
DD.11.1944-DD.12.1944 Horst, (Major)
DD.12.1944-15.01.1944 Heuduck, Konrad von (Oberstleutnant)
10.02.1945-01.04.1945 Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg, Friedrich Ferdinand zu (Oberstleutnant)
01.04.1945-23.04.1945 Liebisch, Hans-Günther (Oberst)
23.04.1945-08.05.1945 Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg, Friedrich Ferdinand zu (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-40-1942-1945-t172565#513147Verze : 1
MOD