Main Menu
User Menu

IV. skupina Bombardovací eskadry 100 [1941-1944]

4th Group of the 100th Bomber Wing / IV. Gruppe des Kampfgeschwaders 100 (IV./KG 100)

     
Název:
Name:
IV. skupina Bombardovací eskadry 100
Originální název:
Original Name:
IV. Gruppe des Kampfgeschwaders 100
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.11.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.11.1941-DD.04.1942 ?
DD.04.1942-DD.10.1942 Velitelství letectva Střed
DD.10.1942-DD.05.1943 Letecká armáda 3
DD.05.1943-20.08.1944 ?
Dislokace:
Deployed:
29.11.1941-01.01.1942 Bourges, Fliegerhorst Bourges /
01.01.1942-DD.04.1942 Lüneburg, Fliegerhorst Lüneburg /
DD.04.1942-06.10.1942 Schwerin, Fliegerhorst Schwerin-Görries /
07.10.1942-DD.12.1942 Couvron-et-Aumencourt, Fliegerhorst Laon /
DD.12.1942-DD.05.1943 Chartres, Fliegerhorst Chartres /
DD.05.1943-07.05.1943 Schwäbisch Hall, Fliegerhorst Schwäbisch Hall /
07.05.1943-20.08.1944 Giebelstadt, Fliegerhorst Giebelstadt /

Velitel:
Commander:
29.11.1941-14.02.1942 Russell, Enno (Hauptmann)
15.02.1942-DD.10.1942 Claas, Paul (Major)
DD.10.1942-12.06.1943 Zimmer, Eduard (Major)
12.06.1943-28.07.1943 Jope, Bernhard (Hauptmann)
28.07.1943-10.09.1943 Döhler, Gerhard (Hauptmann)
10.09.1943-20.08.1944 Silbersiepe, Willi (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
29.11.1941-31.08.1944 10. letka Bombardovací eskadry 100
29.11.1941-20.07.1944 11. letka Bombardovací eskadry 100
29.11.1941-31.08.1944 Štáb IV. skupiny Bombardovací eskadry 100
DD.07.1942-20.08.1944 12. letka Bombardovací eskadry 100
29.04.1943-31.07.1943 13. letka Bombardovací eskadry 100

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
doplňovací skupina (Ergänzungs Gruppe)
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg100.htm
URL : https://www.valka.cz/IV-skupina-Bombardovaci-eskadry-100-1941-1944-t172184#512392Verze : 0
MOD
IV. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Hptm Enno Russell, 24.8.40 - 14.2.42
Maj Paul Claas, 15.2.42 - 10.42
Maj Eduard Zimmer, 10.42 - 12.6.43
Hptm Bernhard Jope , 12.6.43 - 28.7.43
Hptm Gerhard Döhler, 28.7.43 - 10.9.43
Hptm Willi Silbersiepe, 10.9.43 - 20.8.44


Erg.Kette/KGr100 byl zformován 24.8.40 v Lüneburg, od 1.5.41 Erg.Staffel/KGr.100.


29.11.41 IV./KG100 byla zformována:


Stab IV./KG100 nový
10./KG100 ze Erg.Sta./KGr.100
11./KG100 ze Erg.Sta./KG28
12./KG100 nová (7.42)


13./KG100 byla zformována 29.4.43 ze 4./KGrzbV21, ale 31.7.43 byla začleněna do Erprobungskommando 36.


20.7.44 12./KG100 se stala 3./Erg.KGr.177.
IV./KG100 byla zrušena 31.8.44.


Základny:


24.8.40 - 30.4.41 Lüneburg He 111H
1.5.41 - 28.11.41 Hannover-Langenhagen He 111H
29.11.41 - 1.1.42 Bourges He 111H
1.1.42 - 4.42 Lüneburg He 111H
4.42 - 6.10.42 Schwerin-Görries Luftwaffenbefehlshaber Mitte He 111H
7.10.42 - 12.42? Crepy-Couvron Luftflotte 3 He 111H
?12.42 - 5.43 Chartres Luftflotte 3 He 111H, Do 217E/K
5.43 - 7.5.43 Schwäbisch Hall He 111H, Do 217E/K, He 177A
7.5.43 - 20.8.44 Giebelstadt He 111H, Do 217E/K, He 177A
URL : https://www.valka.cz/IV-skupina-Bombardovaci-eskadry-100-1941-1944-t172184#8829Verze : 0
MOD