Main Menu
User Menu

I. skupina Bombardovací eskadry 77 [1942-1944]

1st Group of the 77th Bomber Wing / I. Gruppe des Kampfgeschwaders 77 (I./KG 77)

     
Název:
Name:
I. skupina Bombardovací eskadry 77
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Kampfgeschwaders 77
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací skupina 606
Datum zániku:
Disbanded:
20.07.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.09.1942-DD.02.1943 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
DD.02.1943-DD.07.1943 Piacenza, Aeroporto di San Damiano "Gaetano Mazza" /
DD.07.1943-DD.11.1943 Gryzliny, Einsatzhafen Grieslienen /
DD.11.1943-18.03.1944 Kaliningrad, Fliegerhorst Prowehren /
10.03.1944-26.06.1944 Orange-Caritat, ?
26.06.1944-20.07.1944 Salon-de-Provence, Fliegerhorst Salon /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
DD.MM.RRRR-20.07.1944 Sölter, Willi (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1942-20.07.1944 1. letka Bombardovací eskadry 77
01.09.1942-20.07.1944 2. letka Bombardovací eskadry 77
01.09.1942-20.07.1944 3. letka Bombardovací eskadry 77
01.09.1942-20.07.1944 Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 77

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
personál i technika začleněny do I./KG 26
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg77.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-77-1942-1944-t171868#511761Verze : 0
MOD