Main Menu
User Menu

Prehľad predsedov vlád Maďarska

Prehľad predsedov vlád Maďarska


1.8.1919 – 6.8.1919 Gyula Peidl ; SzDP
7.8.1919 – 24.11.1919 István Friedrich
24.11.1919 – 14.3.1920 Károly Huszár ; CSP
14.3.1920 – 19.7.1920 Sándor Simonyi-Semadam
19.7.1920 – 14.4.1921 Pál gróf Teleki de Szék
14.4.1921 – 19.8.1931 István gróf Bethlen de Bethlen ; EP
21.10.1921 – 26.10.1921 István Rakovszky (v exile s kráľom Karolom IV. v Soproni)
19.8.1931 – 4.10.1932 Gyula gróf Károly de Nagykároly
4.10.1932 – 6.10.1936 Gyula vitéz Gömbös de Jákfa ; NEP
2.11.1936 – 14.5.1938 Kálmán Darányi de Pusztaszentgyörgy et Tetétlen
14.5.1938 – 16.2.1939 Béla Imrédy de Ómoravica ; MEP
16.2.1939 – 3.4.1941 Pál gróf Teleki de Szék
3.4.1941 Ferenc Keresztes-Fischer (zastupujúci)
3.4.1941 – 7.3.1942 László Bárdossy
7.3.1942 – 9.3.1942 Ferenc Keresztes-Fischer (zastupujúci)
9.3.1942 – 23.3.1944 Miklós Kállay de Nagy-Kalló
23.3.1944 – 29.8.1944 Döme Szótjay
29.8.1944 – 15.10.1944 Géza Lakatos
16.10.1944 – 28.3.1945 Ferenc Szálasi (zastupujúci) ; NP
22.12.1944 – 15.11.1945 Béla Miklós de Dálnok (zastupujúci, 13.2.1945 v opozícii v Debrecene)
15.11.1945 – 1.2.1946 Zoltán Tildy ; FkgP
1.2.1946 – 4.2.1946 Matyás Rákosi (zastupujúci) ; FKgP
4.2.1946 – 31.5.1947 Ferenc Nagy ; FKgP
31.5.1947 Mátyás Rákosi (zastupujúci) ; FKgP
31.5.1947 – 10.12.1948 Lajos Dinnyés (zastupujúci od 4.11. do 24.11.1948) ; FKgP
10.12.1948 – 14.8.1952 István Dobi (zastupujúci od 20.5. do 10.6.1949) ; FKgP / MDP
14.8.1952 – 4.7.1953 Mátyás Rákosi ; MDP
4.7.1953 – 18.4.1955 Imre Nagy ; MDP
18.4.1955- 24.10.1956 András Hegedüs ; MDP
24.10.1956 – 4.11.1956 Imre Nagy ; MDP
4.11.1956 – 28.1.1958 János Kádár ; MSzMP
28.1.1958 – 13.9.1961 Ferenc Münnich ; MSzNP
13.9.1961 – 30.6.1965 János Kádár ; MSzMP
30.6.1965 – 14.4.1967 Gyula Kállai ; MSzMP
14.4.1967 – 15.5.1975 Jenö Fock ; MSzMP
15.5.1975 – 25.6.1987 György Lázár ; MSzMP
25.6.1987 – 23.11.1988 Károly Grósz ; MSzMP
23.11.1988 – 23.5.1990 Miklós Németh ; MSzMP, MSzP (1989)
23.5.1990 – 12.12.1993 József Antal ; MDF
12.12.1993 – 15.7.1994 Péter Boross (zastupujúci do 21.12.1993) ; MDF
15.7.1994 – 6.7.1998 Gyula Horn ; MSzP
6.7.1998 – 27.5.2002 Viktor Orbán ; Fidesz-MPP
27.5.2002 – 26.8.2004 Péter Medgyessy ; MSzP
26.8.2004 - ?.?.???? Ferenc Gyurcsány (zastupujúci) ; MSzP
URL : https://www.valka.cz/Prehlad-predsedov-vlad-Madarska-t17116#62766Verze : 0