Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků SS 26 [1943-1945]

26th SS Tank Grenadier Regiment / SS-Panzergrenadier-Regiment 26

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků SS 26
Originální název:
Original Name:
SS-Panzergrenadier-Regiment 26
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
2. pluk Divize tankových granátníků SS Hitlerjugend
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.10.1943-08.05.1945 12. tanková divize SS Hitlerjugend
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
30.10.1943-19.08.1944 Mohnke, Wilhelm (SS Obersturmbannführer)
19.08.1944-19.02.1945 Krause, Bernhard (SS Obersturmbannführer)
19.02.1945-08.03.1945 Kostenbader, Erich (SS Sturmbannführer)
08.03.1945-08.05.1945 Braun, Erich (SS Obersturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-SS-26-1943-1945-t171107#510637Verze : 1
MOD