Main Menu
User Menu

Prví tajomníci ÚV KSČ

Prehľad prvých tajomníkov Ústredného výboru komunistickej strany Československa (ÚV KSČ)
(od roku 1971 generálnych tajomníkov)



apríl 1945 - 6 .9.1951 Rudolf Slánský (generálny tajomník)
apríl 1945 - 14.3.1953 Klement Gottwald (predseda)
14.3.1953 - 5.1.1968 Antonín Novotný (predseda do 5.9.1953)
5.1.1968 - 17.4.1969 Alexander Dubček
17.4.1969 - 17.12.1987 Gustáv Husák
17.12.1987 - 24.11.1989 Miloš Jakeš
24.11.1989 - 20.12.1989 Karel Urbánek
20.12.1989 - 1.9.1990 Ladislav Adamec (predseda)
URL : https://www.valka.cz/Prvi-tajomnici-UV-KSC-t17103#62713Verze : 2