Main Menu
User Menu

KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 48 / MKB Longues-sur-Mer (1940-1944)

Resistance Nest No. 48 / Widerstandsnest 48

     
Název:
Name:
Opěrný bod č. 48
Originální název:
Original Name:
Widerstandsnest 48
Další názvy:
Other Names:
WN 48
MKB Longues-sur-Mer

Obec:
Municipality:
Longues-sur-Mer
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°20'43.12"N 00°41'37.05"W
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
-
Druh objektu:
Sort of Object:
dělostřelecký opěrný bod
Typ objektu:
Type of Object:
stálá dělostřelecká baterie
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
Podskupina pobřežní obrany Bessin
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.RRRR
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.RRRR
Výzbroj:
Armament:
4x 150mm Tpb KC/36 v kasematě M-272
1x 122mm polní kanon K 390/1 (r) v otevřeném postavení
2x 76mm polní kanon M1902 (r) v otevřeném postavení
4x 75mm protiletadlový kanon M 33/36 (f) v otevřeném postavení
3x 20mm protiletadlový kanon Flak 28 v otevřeném postavení
1x 150cm světlomet 34
1x dělostřelecká pozorovatelna M-262
Posádka:
Crew:
4./HKA-Abteilung 1260
rota (baterie) protiletadlového dělostřelectva námořnictva
Bojové využití:
Combat Use:
06.06.1944-07.06.1944
Současný stav:
Current Condition:
zachovalý
Přístupnost:
Accessibility:
volně přístupno
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.dday-overlord.com/
https://www.atlantikwall.co.uk/
https://www.atlantikwall.org.uk/
https://www.battleofnormandytours.com/
https://en.tracesofwar.com/
https://www.deutschesatlantikwallarchiv.de/
https://www.6juin1944.com
https://archive.is/3gfGB
https://www.battletours.de
https://bunkersite.com
https://www.bunkerpictures.nl/
https://www.strijdbewijs.nl/
memorablevisit.com
https://zapisnik.fortif.net/
https://6juin1944.perso.sfr.fr/sword.php
Alain Chazette: Le Mur de L´Atlantique en Normandie (Bayeux 2000)
Ken Ford, Kevin Lyles: D-Day 1944 (4): Gold an Juno Beaches (Osprey Publishing, 2002)
Karl-Heinz Schmeelke and Michael Schmelke: German defensive batteries and gun emplacements on the Normandy beaches invasion / D-Day June 6, 1944 (Schiffer Publishing 1995)
Georges Bernage: Gold, Juno, Sword (Heimdal 2003)

URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Bessin-Operny-bod-c-48-MKB-Longues-sur-Mer-1940-1944-t170854#510149Verze : 0
MOD
.
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 48 / MKB Longues-sur-Mer (1940-1944) - Letecký snímek WN 48 po předinvazním náletu

Letecký snímek WN 48 po předinvazním náletu
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 48 / MKB Longues-sur-Mer (1940-1944) - Současný letecký pohled na WN 48

Současný letecký pohled na WN 48
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 48 / MKB Longues-sur-Mer (1940-1944) - Kasemata M-272 se 152mm čs. kanonem KC/36, určeným původně pro torpédoborce

Kasemata M-272 se 152mm čs. kanonem KC/36, určeným původně pro torpédoborce
URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Bessin-Operny-bod-c-48-MKB-Longues-sur-Mer-1940-1944-t170854#510150Verze : 0
MOD
.
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 48 / MKB Longues-sur-Mer (1940-1944) - Kasemata M-272 se 152mm čs. kanonem KC/36, poškozeným leteckým bombardováním

Kasemata M-272 se 152mm čs. kanonem KC/36, poškozeným leteckým bombardováním
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 48 / MKB Longues-sur-Mer (1940-1944) - Kasemata M-272 po zásahu děla britského křižníku AJAX

Kasemata M-272 po zásahu děla britského křižníku AJAX
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 48 / MKB Longues-sur-Mer (1940-1944) - Tatáž kasemata v současnosti

Tatáž kasemata v současnosti
URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Bessin-Operny-bod-c-48-MKB-Longues-sur-Mer-1940-1944-t170854#510151Verze : 0
MOD
.
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 48 / MKB Longues-sur-Mer (1940-1944) - Dvě neporušené kasematy M-272

Dvě neporušené kasematy M-272
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 48 / MKB Longues-sur-Mer (1940-1944) - Dvě neporušené kasematy M-272

Dvě neporušené kasematy M-272
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 48 / MKB Longues-sur-Mer (1940-1944) - Trofejní sovětský 76mm polní kanon M1902 (r), použitý k pozemní obraně baterie

Trofejní sovětský 76mm polní kanon M1902 (r), použitý k pozemní obraně baterie
URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Bessin-Operny-bod-c-48-MKB-Longues-sur-Mer-1940-1944-t170854#510152Verze : 0
MOD
.
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 48 / MKB Longues-sur-Mer (1940-1944) - Dělostřelecká pozorovatelna M-262, která si - namísto mnohem méně fotogenické skutečné pozorovatelny majora Pluskata ve WN 59 - zahrála ve filmu Nejdelší den...

Dělostřelecká pozorovatelna M-262, která si - namísto mnohem méně fotogenické skutečné pozorovatelny majora Pluskata ve WN 59 - zahrála ve filmu "Nejdelší den"...
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 48 / MKB Longues-sur-Mer (1940-1944) - Dělostřelecká pozorovatelna M-262

Dělostřelecká pozorovatelna M-262
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 48 / MKB Longues-sur-Mer (1940-1944) - Výcvik obsluhy 150cm světlometu 34, vedený poddůstojníkem Kriegsmarine...

Výcvik obsluhy 150cm světlometu 34, vedený poddůstojníkem Kriegsmarine...
URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Bessin-Operny-bod-c-48-MKB-Longues-sur-Mer-1940-1944-t170854#510153Verze : 0
MOD
vlastni foto, 2014


pohled na ctverici kasemat od kraje utesu / more smerem do vnitrozemi



a vyhled na more smerem k nedalekemu Port-en-Bessin-Huppain, jsou viditelna mola, a dale smerem k plazi Omaha



pozice pro minomet u kraje utesu




a dalsi (kulometna?)



URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Bessin-Operny-bod-c-48-MKB-Longues-sur-Mer-1940-1944-t170854#543838Verze : 2
MOD