Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků SS 37 [1943-1945]

37th SS Tank Grenadier Regiment / SS-Panzergrenadier-Regiment 37

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků SS 37
Originální název:
Original Name:
SS-Panzergrenadier-Regiment 37
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1943-08.05.1945 17. divize tankových granátníků SS Götz von Berlichingen
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.11.1943-DD.10.1944 Fick, Jacob (SS Obersturmbannführer)
DD.10.1944-06.12.1944 Launer, Kurt (SS Obersturmbannführer)
06.12.1944-24.03.1945 Fick, Jacob (SS Obersturmbannführer)
24.03.1945-29.03.1945 Bäurle, Josef (SS Obersturmbannführer)
29.03.1945-05.05.1945 Fick, Jacob (SS Standartenführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-SS-37-1943-1945-t170790#509993Verze : 0
MOD