Main Menu
User Menu

Čunovo

okr. Bratislava V.

     
Název:
Name:
Čunovo
Originální název:
Original Name:
Čunovo
Další názvy:
Other Names:
Chun (1258), Sándorf, Dunacsun; maďarsky Dunacsun, nemecky Sandorf
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Bratislava V.
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°01'50.64"N 17°11'58.16"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1232
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol svätého Michala z roku 1783
- Socha svätého Floriána
- Socha Panny Márie
- Socha sv. Jána Nepomuckého
- Kaštieľ s areálom
- Pomník padlým britským letcom lietadla Vickers Wellington (MF 458, 40. peruť RAF)
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po 1. sv. vojne obec patrila Maďarsku. V októbri 1947 bola pripojená ku Československu, v roku 1972 bola pripojená ku mestu Bratislava.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.cunovo.eu
URL : https://www.valka.cz/Cunovo-t170748#509887Verze : 0
MOD