Main Menu
User Menu

Pupiš, Emil

     
Příjmení:
Surname:
Pupiš
Jméno:
Given Name:
Emil
Jméno v originále:
Original Name:
Emil Pupiš
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
27.02.1955 Považská Bystrica /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
zástupce náčelníka Generálního štábu AČR - ředitel Společného operačního centra Ministerstva obrany
zástupce náčelníka operační sekce Generálního štábu
velitel 47. průzkumného leteckého pluku
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://www.army.cz/scripts/detail.php?id=3470
URL : https://www.valka.cz/Pupis-Emil-t170702#509792Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Pupiš
Jméno:
Given Name:
Emil
Jméno v originále:
Original Name:
Emil Pupiš
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1977 Vysoká vojenská letecká škola, Košice
DD.MM.1984-DD.MM.1987 Vojenská akademie, Brno (postgraduální studium)
DD.MM.1999-DD.MM.2000 Air War College, Maxwell Air Force Base
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.RRRR plukovník
28.10.2002 brigádní generál
08.05.2003 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1989-01.08.1991 Velitel : 6. stíhací bombardovací letecký pluk
01.11.1991-31.12.1992 Velitel : 47. průzkumný letecký pluk
01.01.1993-31.05.1993 Velitel : 47. průzkumný letecký pluk

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1977-DD.MM.1986 starší pilot, velitel roje a zástupce velitele stíhací letky, 4. stíhací letecký pluk
DD.MM.1987-DD.MM.1990 velitel stíhací letky a zástupce velitele, 4. stíhací letecký pluk
DD.MM.1990-DD.MM.1990 velitel, 6. stíhací bombardovací letecký pluk
DD.MM.1991-DD.MM.1993 velitel, 47. průzkumný letecký pluk
DD.MM.1993-DD.MM.1997 náčelník oddělení leteckých inspektorů, 3. sbor taktického letectva
DD.MM.1997-DD.MM.1999 náčelník oddělení leteckých inspektorů, Velitelství vzdušných sil
DD.06.2000-DD.MM.RRRR zástupce náčelníka operační sekce Generálního štábu
01.04.2004-28.02.2007 zástupce náčelníka Generálního štábu AČR - ředitel Společného operačního centra Ministerstva obrany
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Pamětní odznak Summit NATO Praha 2002
Commemorative Badge of NATO Summit Prague 2002
-

DD.MM.RRRR

Záslužný kříž ministra obrany České republiky III. stupně
Cross of Merit of the Minister of Defence of the Czech Republic 3rd Grade
-

DD.MM.RRRR

Záslužný kříž ministra obrany České republiky II. stupně
Cross of Merit of the Minister of Defence of the Czech Republic 2nd Grade
-

DD.MM.RRRR

Medaile Armády České republiky III. stupně
Medal of the Army of the Czech Republic 3rd Degree
-

DD.MM.RRRR

Medaile Armády České republiky II. stupně
Medal of the Army of the Czech Republic 2nd Degree
-

DD.MM.RRRR

Medaile za zásluhy o obranu vlasti
Medal of Merit in Defence of Homeland
-

DD.MM.RRRR

Medaile za službu vlasti
Medal for Service to Homeland
-

DD.MM.RRRR

Medaile Osamělé hvězdy za vynikající službu
Lone Star Distinguished Service Medal
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.army.cz/scripts/detail.php?id=3470
URL : https://www.valka.cz/Pupis-Emil-t170702#509793Verze : 0
MOD