Main Menu
User Menu

Záhorská Ves

okr. Malacky

     
Název:
Name:
Záhorská Ves
Originální název:
Original Name:
Záhorská Ves
Další názvy:
Other Names:
Magyarfalu (1301), Magyarffalw (1557), Uherskawecz (1773), Uherská Wes (1786), Uhorská Ves pri Morave (1920), Uhorská Ves (1927), Záhorská Ves (1948); maďarsky Magyarfalu; nemecky Ungeraden, Ungereigen
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Malacky
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°22'53.22"N 16°50'58.9"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1301
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímsko-katolícky barokový z roku 1678, upravený a rozšírený v roku 1940
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.zahorskaves.sk ; https://pevnosti.szm.com/
URL CZ: https://www.valka.cz/Zahorska-Ves-t170682#509739Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Malacky-t170682#509739Version : 0
MOD