Main Menu
User Menu

Vysoká pri Morave

okr. Malacky

     
Název:
Name:
Vysoká pri Morave
Originální název:
Original Name:
Vysoká pri Morave
Další názvy:
Other Names:
Znoysa (1271), Zoysa, Heksteten (1448), Hochsteten, (1465), Huchsstetno (1773), Magasfalva (1890), Hochštetno (1918), Moravica (1940), Hochštetno (1942), Vysoká pri Morave (1948); maďarsky Magasfalu, Nagymagasfalu, nemecky Hochstetten, Hochstädten
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Malacky
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°19'47.3"N 16°54'42.62"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1271
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímsko-katolícky pôvodne barokový, po roku 1660 prestavaný, v roku 1892 rozšírený
- Kaplnka z druhej polovice 19. stor.
- Kríže, pomníky a socha z 19. stor.
- Pomník padlým v 1. sv. vojne z roku 1930
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
- Zoltán Halmay (18.6.1881 – 20.5.1956), športovec, olympijský víťaz v plávaní (2 zlaté, 4 strieborné a 1 bronzová v rokoch 1900-08)
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.vysokaprimorave.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Vysoka-pri-Morave-t170679#509736Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Malacky-t170679#509736Version : 0
MOD