Main Menu
User Menu

Tankový průzkumný oddíl SS 1 [1943-1945]

1st SS Tank Reconnaissance Battalion

SS-Panzer-Aufklärungs-Abteilung 1

     
Název:
Name:
Tankový průzkumný oddíl SS 1
Originální název:
Original Name:
SS-Panzer-Aufklärungs-Abteilung 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Průzkumný oddíl Leibstandarte SS Adolf Hitler
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.10.1943-08.05.1945 1. tanková divize SS Leibstandarte SS Adolf Hitler
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
22.10.1943-30.12.1944 Knittel, Gustav (SS Sturmbannführer)
30.12.1944-01.04.1945 Wawrzinek, Emil (SS Hauptsturmführer)
01.04.1945-DD.05.1945 Leidreiter, Hans-Martin (SS Obersturmführer)
DD.05.1945-08.05.1945 Löschnigg, Fritz (SS Hauptsturmführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pruzkumny-oddil-SS-1-1943-1945-t170642#509662Verze : 1
MOD