Main Menu
User Menu

KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 38 (1940-1944)

Resistance Nest No. 38 / Widerstandsnest 38

     
Název:
Name:
Opěrný bod č. 38
Originální název:
Original Name:
Widerstandsnest 38
Další názvy:
Other Names:
WN 38
Obec:
Municipality:
Saint-Côme-de-Fresné
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°20'23.44"N 00°35'42.12"W
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
-
Druh objektu:
Sort of Object:
pěchotní opěrný bod
Typ objektu:
Type of Object:
stálé opevnění
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
Podskupina pobřežní obrany Bessin
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.RRRR
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.RRRR
Výzbroj:
Armament:
1x 50mm protitankový kanon KWK L/42 v kasematě Vf 600
1x 50mm minomet 211 (f) v tobruku (Vf61a)
Posádka:
Crew:
četa 2./Grenadier-Regiment 916
Bojové využití:
Combat Use:
06.06.1944-06.06.1944
Současný stav:
Current Condition:
zachovalý
Přístupnost:
Accessibility:
volně přístupno
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.dday-overlord.com/
https://www.atlantikwall.co.uk/
https://www.atlantikwall.org.uk/
https://www.battleofnormandytours.com/
https://en.tracesofwar.com/
https://www.deutschesatlantikwallarchiv.de/
https://www.6juin1944.com
https://archive.is/3gfGB
https://www.battletours.de
https://bunkersite.com
https://www.bunkerpictures.nl/
https://www.strijdbewijs.nl/
memorablevisit.com
https://zapisnik.fortif.net/
https://6juin1944.perso.sfr.fr/sword.php
Alain Chazette: Le Mur de L´Atlantique en Normandie (Bayeux 2000)
Ken Ford, Kevin Lyles: D-Day 1944 (4): Gold an Juno Beaches (Osprey Publishing, 2002)
Karl-Heinz Schmeelke and Michael Schmelke: German defensive batteries and gun emplacements on the Normandy beaches invasion / D-Day June 6, 1944 (Schiffer Publishing 1995)

URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Bessin-Operny-bod-c-38-1940-1944-t170641#509659Verze : 0
MOD
.
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 38 (1940-1944) - Kasemata Vf-600 pro 50mm protitankový kanon v roce 1944

Kasemata Vf-600 pro 50mm protitankový kanon v roce 1944
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 38 (1940-1944) - Kasemata Vf-600 pro 50mm protitankový kanon v současnosti

Kasemata Vf-600 pro 50mm protitankový kanon v současnosti
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 38 (1940-1944) - Kasemata Vf-600 pro 50mm protitankový kanon (pohled z týlové strany) krátce po válce

Kasemata Vf-600 pro 50mm protitankový kanon (pohled z týlové strany) krátce po válce
URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Bessin-Operny-bod-c-38-1940-1944-t170641#509660Verze : 0
MOD
.
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 38 (1940-1944) - Kasemata Vf-600 pro 50mm protitankový kanon v  současnosti

Kasemata Vf-600 pro 50mm protitankový kanon v současnosti
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 38 (1940-1944) - Kasemata Vf-600 pro 50mm protitankový kanon v  současnosti

Kasemata Vf-600 pro 50mm protitankový kanon v současnosti
KVUGr Bessin - Opěrný bod č. 38 (1940-1944) - Na tomto leteckém snímku je vidět nejen nedokončená kasemata H-677 (?) vpravo nahoře, ale i oproti dnešku odlišný průběh pobřežní linie...
Zdroj: https://lemurdelatlantique.lebonforum.com

Na tomto leteckém snímku je vidět nejen nedokončená kasemata H-677 (?) vpravo nahoře, ale i oproti dnešku odlišný průběh pobřežní linie...
Zdroj: https://lemurdelatlantique.lebonforum.com

URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Bessin-Operny-bod-c-38-1940-1944-t170641#509661Verze : 0
MOD