Main Menu
User Menu

Studienka

okr. Malacky

     
Název:
Name:
Studienka
Originální název:
Original Name:
Studienka
Další názvy:
Other Names:
Iwanusfalua (1392), Hausbruun (1592), Hasprunka (1773), Haszprunka es Niklashof (1828), Szentistván (1885), Pozsony-Szentistván (1907), Szentistvánkút (1910), Hasprunka (1918), Studienka (1948); maďarsky Hasprunka, Szentistvánkút; nemecky Hausbruun
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Malacky
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°31'39.00"N 17°08'09.0."E
Místní části:
Local Municipalities:
osady Chvály, Juríky, Sojáky, Holbičky, Tančiboky
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1392
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímsko-katolícky barokový z rokov 1682-88 s obranným múrom;
- Zvonica barokový z 18. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.obecstudienka.sk
URL : https://www.valka.cz/Studienka-t170626#509621Verze : 0
MOD