Main Menu
User Menu

Borinka

okr. Malacky

     
Název:
Name:
Borinka
Originální název:
Original Name:
Borinka
Další názvy:
Other Names:
Borynka (1273), Perustian, Parastian (1284), Pelystan (1314), Burustian (1322), Prostyan (1390), Borystian (1439), Peylenstain, Borastyankw (1476), Paistun (1786), Stupavský podzámek (1808), Pajštún (1920), Kvetov, Borinka (1948); maďarsky Borostyánkő, Pozsonyborostyánkő, nemecky Ballenstein, Paulenstein, Pallenstein
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Malacky
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°15'44.61"N 17°05'10.14"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1273
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Zrúcaniny hradu Pajštún, vybudovaného v 13. storočí, v roku 1619 a v polovici 17. storočia prestavaného
- Kostol rímskokatolícky, postavený na starších základoch v roku 1864
- Zvyšky budov prachárne zo začiatku 18. storočia
- Budova medených hámrov na vodný pohon zo začiatku 19. storočia v doline Prepadlá
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obecborinka.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Borinka-t170606#509592Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Malacky-t170606#509592Version : 0
MOD