Main Menu
User Menu

Viničné

okr. Pezinok

     
Název:
Name:
Viničné
Originální název:
Original Name:
Viničné
Další názvy:
Other Names:
Swaynspah (1425), Svaczpach (1773), Varicbach (1920), Švajnsbach (1927), Viničné (1948); maďarsky Hattyúpatak; nemecky Schweinsbach, Schwansbach, Schwanenbach
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Pezinok
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°16'19.93"N 17°18'04.66"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1425
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímsko-katolícky renesančný z roku 1662, upravený a rozšírený o vežu v roku 1727
- Zvonica klasicistická z roku 1839
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.vinicne.sk
URL : https://www.valka.cz/Vinicne-t170547#509417Verze : 0
MOD