Main Menu
User Menu

6. skupina RAF [1936-1942]

No. 6 Group RAF

     
Název:
Name:
6. skupina RAF
Originální název:
Original Name:
No. 6 Group RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
11.05.1942
Nástupce:
Successor:
91. skupina RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Knaresborough, Allerton Park
Velitel:
Commander:
14.07.1936-02.09.1939 Quinnell, John Charles (Air Commodore)
02.09.1939-16.03.1942 Foster, William Foster MacNeece (Air Vice Marshall)
16.03.1942-11.05.1942 Walmsley, Hugh Sidney Porter (Air Commodore)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.09.1939-08.04.1940 76. peruť RAF
20.12.1939-08.04.1940 185. peruť RAF
DD.MM.1939-08.04.1940 7. peruť RAF
DD.MM.193?-DD.04.1940 52. peruť RAF
DD.MM.193?-06.04.1940 97. peruť RAF
DD.MM.193R-08.04.1940 148. peruť RAF
08.04.1940-11.05.1942 11. operačně výcviková jednotka RAF
08.04.1940-11.05.1942 12. operačně výcviková jednotka RAF
08.04.1940-15.07.1940 13. operačně výcviková jednotka RAF
08.04.1940-15.07.1940 14. operačně výcviková jednotka RAF
08.04.1940-15.07.1940 15. operačně výcviková jednotka RAF
08.04.1940-15.07.1940 17. operačně výcviková jednotka
30.04.1940-23.05.1940 148. peruť RAF
DD.MM.RRRR-06.04.1940 166. peruť RAF
DD.MM.RRRR-08.04.1940 35. peruť RAF
DD.MM.RRRR-08.04.1940 63. peruť RAF
DD.MM.RRRR-08.04.1940 90. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
01.05.1936-01.01.1939 No. 6 (Auxiliary) Group RAF
01.01.1939-11.05.1942 No. 6 (Bomber) Group RAF
Zdroje:
Sources:
https://www.rafweb.org/Organsation/Grp01.htm
URL : https://www.valka.cz/6-skupina-RAF-1936-1942-t170437#509169Verze : 2
MOD