Main Menu
User Menu

Oddíl stíhačů tanků 38 [1944-1945]

38th Tank Destroyer Battalion

Panzerjäger-Abteilung 38

     
Název:
Name:
Oddíl stíhačů tanků 38
Originální název:
Original Name:
Panzerjäger-Abteilung 38
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.02.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.11.1944-DD.02.1945 2. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.11.1944-20.11.1944 Sterz, Werner (Major)
20.11.1944-26.12.1944 Holtmeyer, Friedrich (Hauptmann)
26.12.1944-24.01.1945 Helm, (Oberstleutnant)
24.01.1945-09.02.1945 Lilienfein, (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Oddil-stihacu-tanku-38-1944-1945-t170367#508994Verze : 0
MOD