Main Menu
User Menu

22. pěší divize [1951-1955]

22nd Infantry Division / 22 Dywizja Piechoty

     
Název:
Name:
22. pěší divize
Originální název:
Original Name:
22 Dywizja Piechoty
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1951
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1955
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1951-01.12.1952 VIII. pěší sbor
01.12.1952-01.12.1955 VIII. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
01.12.1951-01.12.1955 Giżycko
Velitel:
Commander:
01.12.1951-00.00.1952 Witkowski, Stanisław (podplukovník)
00.00.1952-00.11.1953 Szczęsiul, Bronisław (podplukovník)
00.11.1953-00.08.1954 Czarnecki, Jan (plukovník)
00.08.1954-20.12.1955
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kajetanowicz, Jerzy: Polskie wojska lądowe 1945-1960. Toruń, ECE 2005.
URL : https://www.valka.cz/22-pesi-divize-1951-1955-t170356#508953Verze : 0
MOD