Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků 111 [1942-1945]

111th Tank Grenadier Regiment

Panzergrenadier-Regiment 111

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků 111
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Regiment 111
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Střelecký pluk 111
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1942-DD.MM.1943 11. brigáda tankových granátníků
DD.MM.1943-08.05.1945 11. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
05.07.1942-DD.08.1942 Bosse, Alexander von (Oberst)
DD.08.1942-DD.08.1942 Körner, Theodor (Oberst)
DD.08.1942-15.05.1943 Bosse, Alexander von (Oberst)
15.05.1943-DD.10.1943 Bölsen, Hans (Oberst)
DD.10.1943-DD.12.1943 Donnhauser, Anton (Major)
DD.12.1943-DD.01.1944 Wartenberg, Guido von (Oberstleutnant)
DD.01.1944-DD.02.1944 Kaldrack, Günter (Major)
DD.02.1944-DD.08.1944 Wilde, Traugott (Oberstleutnant)
DD.08.1944-DD.09.1944 Thieme, Karl (Major)
DD.09.1944-23.11.1944 Ruepprecht, Werner von (Major)
23.11.1944-DD.04.1945 Kielmansegg, Johann Adolf von (Oberst)
10.04.1945-08.05.1945 Zerbel, Alfred (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
The 11th ''Gespenster'' Panzer Division and the German Armored Force in World War II, A. Harding Ganz, Stackpole Books, 2016, ISBN-10 : 0811716597
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-111-1942-1945-t170337#508907Verze : 8
MOD