Main Menu
User Menu

Most pri Bratislave

okr. Senec

     
Název:
Name:
Most pri Bratislave
Originální název:
Original Name:
Most pri Bratislave
Další názvy:
Other Names:
Pruck (1238), Pruk (1283), Bruckh in der Insel (1659), Dunahidas (1896), Bruk (1920), Most na Ostrove (1927); Most pri Bratislave (1974); maďarsky Dunahidas, historicky Pruk, nemecky Bruck an der Donau
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Senec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°08'27.7"N 17°16'19.46"E
Místní části:
Local Municipalities:
Studené
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1238
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky, pôvodne gotický zo začiatku 14. storočia, upravený v 2. polovici 16. storočia a polovici 19. storočia, rozšírený v roku 1910, v interiéri gotické architektonické detaily
- Kaštieľ zo 17. stor. (Studené)
- Kamenné kríže z 19. a začiatku 20. stor.
- Pamätník obetiam 1. sv. vojny
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V roku 1947 bola ku obci pripojená obec Studené (do roku 1971 Hideghét), dovtedy patriaca obci Tomášov.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.mostpribratislave.sk
URL : https://www.valka.cz/Most-pri-Bratislave-t170285#508817Verze : 0
MOD