Main Menu
User Menu

Instrukční pluk tankových granátníků 902 [1944-1945]

902nd Tank Grenadier Instruction Regiment

Panzergrenadier-Lehr-Regiment 902

     
Název:
Name:
Instrukční pluk tankových granátníků 902
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Lehr-Regiment 902
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.01.1944-08.05.1945 Tanková instrukční divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
10.01.1944-08.06.1944 Gutmann, Joachim (Oberst)
08.06.1944-26.07.1944 Welsch, Willi (Oberstleutnant)
26.07.1944-DD.09.1944 Kuhnow, Otto (Major)
DD.09.1944-05.04.1945 Poschinger, Joachim von (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Instrukcni-pluk-tankovych-granatniku-902-1944-1945-t170183#508619Verze : 0
MOD