Main Menu
User Menu

III. skupina Bombardovací eskadry 51 [1939-1943]

3rd Group of the 51st Bomber Wing / III. Gruppe des Kampfgeschwaders 51 (III./KG 51)

     
Název:
Name:
III. skupina Bombardovací eskadry 51
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Kampfgeschwaders 51
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
III. skupina Bombardovací eskadry 255
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1939-27.02.1943 Bombardovací eskadra 51
27.02.1943-10.05.1943 Letecký štáb Krym
10.05.1943-31.12.1943 Bombardovací eskadra 51
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-06.11.1939 Memmingen, ?
06.11.1939-20.06.1940 Landsberg am Lech, Fliegerhorst Landsberg/Lech /
20.06.1940-03.11.1940 Joigny, Fliegerhorst Etampes-Mondesir /
03.11.1940-30.03.1941 Brétigny-Sur-Orge, Fliegerhorst Brétigny-sur-Orge /
30.03.1941-18.06.1941 Wiener Neustadt, ?
18.06.1941-05.07.1941 Lezany, ?
05.07.1941-18.07.1941 Wlodzimierz, ?
18.07.1941-30.08.1941 Wiener Neustadt, ?
30.08.1941-23.10.1941 Balti, ? /
23.10.1941-24.03.1942 Mykolajiv, Fliegerhorst Nikolajew /
24.03.1942-15.05.1942 Oděsa, ?
15.05.1942-29.05.1942 Záporoží, Fliegerhorst Saporoshje-Ost /
29.05.1942-10.07.1942 Charkov-West, ?
10.07.1942-05.08.1942 Stalino, Flughafen Stalino /
05.08.1942-20.08.1942 Kerč, ?
20.08.1942-28.09.1942 Tacinskaja, Fliegerhorst Tazinskaja /
28.09.1942-20.12.1942 Sarabus, Fliegerhorst Sarabus /
20.12.1942-06.02.1943 Rostov, ?
06.02.1943-27.02.1943 Záporoží, Fliegerhorst Saporoshje-Ost /
27.02.1943-10.05.1943 Bagerovo, Fliegerhorst Bagerovo /
10.05.1943-21.07.1943 Brjansk, Fliegerhorst Bryansk /
21.07.1943-09.08.1943 Sešča, Fliegerhorst Seschtschinskaja /
09.08.1943-31.08.1943 Kirovohrad, ? /
31.08.1943-31.12.1943 Illesheim, Fliegerhorst Illesheim /

Velitel:
Commander:
01.05.1939-07.03.1940 Stoeckl, Alois (Oberst)
07.03.1940-24.06.1940 Kind, Wilhelm (Major)
24.06.1940-23.11.1941 Marienfeld, Walter (Major)
23.11.1941-15.02.1943 Bibra, Ernst Freiherr von (Major)
15.02.1943-31.12.1943 Rath, Wilhelm (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1939-31.12.1943 7. letka Bombardovací eskadry 51
01.05.1939-31.12.1943 8. letka Bombardovací eskadry 51
01.05.1939-31.12.1943 9. letka Bombardovací eskadry 51
01.05.1939-31.12.1943 Štáb III. skupiny Bombardovací eskadry 51

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg51.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Bombardovaci-eskadry-51-1939-1943-t169887#509781Verze : 1
MOD
III. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Oberst Alois Stoeckl, 1.5.39 - 7.3.40
Maj Johann.Wilhelm Kind, 7.3.40 - 24.6.40
Maj Walter Marienfeld, 24.6.40 - 23.11.41
Maj Ernst Freiherr von Bibra, 23.11.41 - 15.2.43
Hptm Wilhelm Rath, 15.2.43 - 31.12.43
Maj Kurt Dahlmann , 20.10.44 - 31.10.44


Zformována 1.5.39 v Memmingen ze III./KG255 :


Stab III./KG51 ze Stab III./KG255
7./KG51 ze 7./KG255
8./KG51 ze 8./KG255
9./KG51 ze 9./KG255


7. (Eis.)/KG51 přezbrojena na Ju 88C-6 v Krosno 7.6 - 19.7.43.


III./KG51 zrušena 31.12.43. I./SKG10 operovala pod Stab/KG51, jako III./KG51 od 30.6.44, ale nikdy nepřejmenována na III./KG51 do 20.10.44:


Stab III./KG51 ze Stab I./SKG10
7./KG51 ze 1./SKG10
8./KG51 ze 2./SKG10
9./KG51 ze 3./SKG10


31.10.44 přejmenována na NSGr. 20:


Stab III./KG51 se stal Stab/NSGr.20
7./KG51 se stala 1./NSGr.20
8./KG51 se stala 2./NSGr.20
9./KG51 se stala 3./NSGr.20


Základny:


1.5.39 - 6.11.39 Memmingen 5. Flieger-Division
V. Fliegerkorps, from 11.10.39 Do 17M, He 111H
6.11.39 - 20.6.40 Landsberg V. Fliegerkorps He 111H, Ju 88A
20.6.40 - 3.11.40 Étampes-Mondésir V. Fliegerkorps Ju 88A
3.11.40 - 30.3.41 Brétigny V. Fliegerkorps Ju 88A
30.3.41 - 18.6.41 Wiener-Neustadt Luftflotte 4 Ju 88A
18.6.41 - 5.7.41 Lezany V. Fliegerkorps Ju 88A
5.7.41 - 18.7.41 Wlodzimierz V. Fliegerkorps Ju 88A
18.7.41 - 30.8.41 Wiener-Neustadt Luftflotte 4 Ju 88A
30.8.41 - 23.10.41 Balti IV. Fliegerkorps Ju 88A
23.10.41 - 24.3.42 Nikolayev IV. Fliegerkorps Ju 88A
24.3.42 - 15.5.42 Odessa IV. Fliegerkorps Ju 88A
15.5.42 - 29.5.42 Saporoshje IV. Fliegerkorps Ju 88A
29.5.42 - 10.7.42 Charkov-West VIII. Fliegerkorps Ju 88A
10.7.42 - 5.8.42 Stalino VIII. Fliegerkorps Ju 88A
5.8.42 - 20.8.42 Kertsch IV. Fliegerkorps Ju 88A
20.8.42 - 28.9.42 Tazinskaja VIII. Fliegerkorps Ju 88A
28.9.42 - 20.12.42 Sarabus IV. Fliegerkorps none
20.12.42 - 6.2.43 Rostov IV. Fliegerkorps Ju 88A
6.2.43 - 27.2.43 Saporoshje IV. Fliegerkorps Ju 88A
27.2.43 - 10.5.43 Bagerovo Luftwaffenstab Krim Ju 88A
10.5.43 - 21.7.43 Bryansk 1. Flieger-Division Ju 88A
21.7.43 - 9.8.43 Seschtschinskaja 1. Flieger-Division Ju 88A
9.8.43 - 31.8.43 Kirovograd IV. Fliegerkorps Ju 88A
31.8.43 - 31.12.43 Illesheim Luftwaffenbefehlshaber Mitte Ju 88A
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Bombardovaci-eskadry-51-1939-1943-t169887#7691Verze : 0
MOD