Main Menu
User Menu

IV. skupina Bombardovací eskadry 51 [1941-1944]

4th Group of the 51st Bomber Wing / IV. Gruppe des Kampfgeschwaders 51 (IV./KG 51)

     
Název:
Name:
IV. skupina Bombardovací eskadry 51
Originální název:
Original Name:
IV. Gruppe des Kampfgeschwaders 51
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
28.12.1944
Nástupce:
Successor:
IV. skupina Doplňovací bombardovací eskadry 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.03.1941-DD.09.1941 Letecká armáda 3
DD.09.1941-DD.04.1942 Velitelství letectva Střed
DD.04.1942-06.05.1943 Velitelství letectva Východ
06.05.1943-DD.08.1943 Letecká armáda 6
DD.08.1943-DD.01.1944 Velitelství letectva Střed
DD.01.1944-28.12.1944 Letecká armáda Říše
Dislokace:
Deployed:
22.03.1941-29.08.1941 Lagerlechfeld, Fliegerhorst Lechfeld /
30.08.1941-DD.09.1941 Illesheim, Fliegerhorst Illesheim /
DD.09.1941-24.12.1941 Wiener Neustadt, ?
24.12.1941-11.08.1943 Babrujsk, Flughafen Bobruisk /
11.08.1943-01.04.1944 Hildesheim, Fliegerhorst Hildesheim /
02.04.1944-DD.12.1944 Mnichov, Fliegerhorst München-Riem /
DD.12.1944-28.12.1944 Neuburg an der Donau, Fliegerhorst Neuburg /

Velitel:
Commander:
22.03.1941-24.02.1942 Ritter, Hans Joachim (Hauptmann)
25.02.1942-13.12.1942 Stemmler, Wilhelm (Hauptmann)
13.12.1942-31.01.1944 Schlölss, Josef (Hauptmann)
01.02.1944-28.12.1944 Barth, Siegfried (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.03.1941-28.12.1944 10. letka Bombardovací eskadry 51
22.03.1941-28.12.1944 11. letka Bombardovací eskadry 51
22.03.1941-24.02.1944 12. letka Bombardovací eskadry 51
22.03.1941-28.12.1944 Štáb IV. skupiny Bombardovací eskadry 51
24.02.1944-28.12.1944 12. letka Bombardovací eskadry 51

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
doplňovací skupina (Ergänzungs Gruppe)
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg51.htm
URL : https://www.valka.cz/IV-skupina-Bombardovaci-eskadry-51-1941-1944-t169884#509787Verze : 1
MOD
IV. Gruppe:

Gruppenkommandeure:

Hptm Hans-Joachim Ritter, 30.7.40 - 24.2.42
Hptm Wilhelm Stemmler, 25.2.42 - 13.12.42
Hptm Josef Schölss, 13.12.42 - 31.1.44
Maj Siegfried Barth, 1.2.44 - 28.12.44

Zformována 30.7.40 v Schwäbisch-Hall jako Erg.Sta/KG51. 22.3.41 rozšířena na sílu Gruppe :

Stab IV./KG51 nový
10./KG51 ze Erg.Sta./KG51
11./KG51 nová
12./KG51 nová

24.2.44 12./KG51 se stala 4./NJG7, a byla znovu zformována ze 13./KG2.

28.12.44 IV./KG51 se stala IV./EKG1:

Stab IV./KG51 se stal Stab IV./EKG1
10./KG51 se stala 13./EKG1
11./KG51 se stala 14./EKG1
12./KG51 se stala 15./EKG1

Základny:

30.7.40 - 11.40 Schwäbisch-Hall Ju 88A
11.40 - 9.1.41 Paris-Orly Ju 88A
10.1.41 - 29.8.41 Lechfeld Luftflotte 3 Ju 88A
30.8.41 - 9.41 Illesheim Ju 88A
9.41 - 24.12.41 Wiener-Neustadt Luftwaffenbefehlshaber Mitte Ju 88A
24.12.41 - 11.8.43 Bobruisk Luftwaffenbefehlshaber Mitte
Luftwaffenkommando Ost, od 4.42
Luftflotte 6, od 5.43 Ju 88A
11.8.43 - 1.4.44 Hildesheim, Fliegerhorst Hildesheim / Luftwaffenbefehlshaber Mitte
Luftflotte Reichod1.44 Ju 88A, Me 410A
2.4.44 - 12.44 München-Riem Luftflotte Reich Ju 88A, Me 410A
12.44 - 28.12.44 Neuburg Ju 88A, Me 410A
URL : https://www.valka.cz/IV-skupina-Bombardovaci-eskadry-51-1941-1944-t169884#7694Verze : 0
MOD