Main Menu
User Menu

Mierovo

okr. Dunajská Streda

     
Název:
Name:
Mierovo
Originální název:
Original Name:
Mierovo
Další názvy:
Other Names:
Beke (1260), Béke (1773), Sklenárovo (1948), Mierovo (1960); maďarsky Béke
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Dunajská Streda
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°04'12.17"N 17°23'12.33"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1260
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímsko-katolícky románsky z polovice 13. storočia, barokový upravený v 18. storočí
- Kaštieľ neskorobarokový z 2. polovice 18. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po Viedenskej arbitráži bola obec v roku 1938 – 1945 pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.mierovo.sk
URL : https://www.valka.cz/Mierovo-t169785#507701Verze : 0
MOD