Main Menu
User Menu

Tankový pluk 7 [1936-1943]

7th Tank Regiment

Panzer-Regiment 7

     
Název:
Name:
Tankový pluk 7
Originální název:
Original Name:
Panzer-Regiment 7
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.11.1938-10.08.1939 Tanková brigáda 4
10.08.1939-07.10.1939 Kempfova tanková divize
07.10.1939-DD.04.1942 Tanková brigáda 4
DD.04.1942-DD.05.1943 10. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
06.10.1936-DD.MM.RRRR Vaihingen /

Velitel:
Commander:
06.10.1936-15.10.1939 Landgraf, Franz (Oberst)
15.10.1939-12.04.1941 Hauenschild, Bruno von (Oberst)
12.04.1941-12.11.1941 Keyser, Theodor (Oberstleutnant)
12.11.1941-30.11.1941 Gerhardt, Rudolf (Major)
30.11.1941-17.12.1941, ( )
17.12.1941-15.01.1942 Gerhardt, Rudolf (Major)
15.01.1942-20.04.1942, ( )
20.04.1942-DD.05.1943 Gerhardt, Rudolf (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
23.11.1942-12.05.1943 III. oddíl Tankového pluku 17

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pluk-7-1936-1943-t169157#506361Verze : 0
MOD