Main Menu
User Menu

IV. skupina Bombardovací eskadry 2 [1941-1944]

4th Group of the 2nd Bomber Wing / IV. Gruppe des Kampfgeschwaders 2 (IV./KG 2)

     
Název:
Name:
IV. skupina Bombardovací eskadry 2
Originální název:
Original Name:
IV. Gruppe des Kampfgeschwaders 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
18.09.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.03.1941-13.06.1941 Bombardovací eskadra 2
13.06.1944-22.04.1944 Letecká armáda 3
22.04.1944-12.09.1944 Letecká armáda Říše
12.09.1944-18.09.1944 I. letecký sbor
Dislokace:
Deployed:
22.03.1941-13.06.1941 Schwerin, Fliegerhorst Schwerin-Görries /
13.06.1941-DD.01.1942 Juvincourt-et-Damary, Fliegerhorst Juvincourt /
DD.01.1942-22.08.1942 Bramsche, Fliegerhorst Achmer /
22.08.1942-22.04.1944 Montereau-sur-le-Jard, Fliegerhorst Melun-Villaroche /
22.04.1944-12.09.1944 Budapešť, Fliegerhorst Budapest-Ferihegy /
12.09.1944-13.09.1944 Neuburg an der Donau, Fliegerhorst Neuburg /
13.09.1944-18.09.1944 Debrecín, Fliegerhorst Debrecen /

Velitel:
Commander:
22.03.1941-10.06.1941 Hübne, Johannes (Major)
11.06.1941-27.06.1942 Kästner, Martin (Hauptmann)
27.06.1942-31.01.1943 Powolny, Helmut (Hauptmann)
01.02.1943-03.10.1944 Buchholz, Gottfried (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.01.1941-18.09.1944 11. letka Bombardovací eskadry 2
22.03.1941-DD.03.1944 10. letka Bombardovací eskadry 2
22.03.1941-18.09.1944 Štáb IV. skupiny Bombardovací eskadry 2
01.04.1942-06.02.1944 12. letka Bombardovací eskadry 2

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
doplňovací skupina (Ergänzungs Gruppe)
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg2.htm
URL : https://www.valka.cz/IV-skupina-Bombardovaci-eskadry-2-1941-1944-t169135#506396Verze : 0
MOD
IV. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Lt Otto-Wolfgang Bechtle, 17.8.40 - 18.9.40
Olt Karl Kessel, 19.9.40 - 21.3.41
Maj Johannes Hübner, 22.3.41 - 10.6.41
Hptm Martin Kästner, 11.6.41 - 27.6.42
Hptm Helmut Powolny, 27.6.42 - 31.1.43
Maj Gottfried Buchholz, 1.2.43 - 3.10.44


10. (Erg.)/KG2 zrofmována 6.40 v Achmer. 22.3.41 rozšířena na IV. (Erg.)/KG2 :


Stab IV./KG2 nový
10./KG2
11./KG2 nová (18.1.41)
12./KG2 nová (1.4.42)


13./KG2 byla zformována 20.6.43 v Lechfeld ze 9./KG101, ale 24.2.44 se stala 12./KG51.


6.2.44 12./KG2 se stala 13./KG51, a nebyla už znovu zformována.


3.44 10./KG2 se stala Erg.Staffel/NJG2, a byla znovu zformována. IV./KG2 byla zrušena 18.9.44.


Základny:


8.40 - 21.3.41 Achmer Do 17Z
22.3.41 - 13.6.41 Schwerin-Görries Do 17Z
13.6.41 - 1.42 Juvincourt-et-Damary, Fliegerhorst Juvincourt / Luftflotte 3 Do 17Z, Do 217
1.42 - 22.8.42 Achmer Luftflotte 3 Do 217
22.8.42 - 22.4.44 Melun-Villaroche Luftflotte 3 Do 217, Ju 188
22.4.44 - 12.9.44 Ferihegy Luftflotte Reich Do 217, Ju 188
12.9.44 - 13.9.44 Neuburg/Donau I. Fliegerkorps Do 217
13.9.44 - 18.9.44 Debrecen I. Fliegerkorps Do 217
URL : https://www.valka.cz/IV-skupina-Bombardovaci-eskadry-2-1941-1944-t169135#3618Verze : 0
MOD