III. skupina Bombardovací eskadry 2 [1940-1944]

3rd Group of the 2nd Bomber Wing / III. Gruppe des Kampfgeschwaders 2 (III./KG 2)

     
Název:
Name:
III. skupina Bombardovací eskadry 2
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Kampfgeschwaders 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1944
Nástupce:
Successor:
V. skupina Noční stíhací eskadry 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1939-04.07.1944 Bombardovací eskadra 2
04.07.1944-03.10.1944 Letecká armáda Říše
Dislokace:
Deployed:
01.03.1940-10.05.1940 Illesheim, Fliegerhorst Illesheim /
10.05.1940-03.06.1940 Biblis, Flugplatz Biblis /
03.06.1940-03.07.1940 Kirchberg (Gros Caillou), ?
03.07.1940-28.03.1941 Niergnies, Flughafen Cambrai-Süd /
28.03.1941-13.04.1941 Zwölfaxing, ?
13.04.1941-14.04.1941 Skopje, ?
14.04.1941-23.04.1941 Krumovo, Fliegerhorst Krumovo /
23.04.1941-29.04.1941 Soluň, Fliegerhorst Saloniki-Sedes /
29.04.1941-01.06.1941 Acharnes, Fliegerhorst Athens-Tatoi /
01.06.1941-18.06.1941 Göttingen, ?
18.06.1941-26.06.1941 Lyck, ?
26.06.1941-10.07.1941 Suwalki, Landeplatz Suwalki-Dubowo /
10.07.1941-01.08.1941 Parafjanowo, ?
01.08.1941-30.08.1941 Wereteni, ?
30.08.1941-26.09.1941 Relbicy, Landeplatz Rjelbitzy /
26.09.1941-05.01.1942 Bramsche, Fliegerhorst Achmer /
29.09.1941-05.01.1942 Hesepe, Einsatzhafen Hesepe /
05.01.1942-14.07.1942 Amsterdam-Schiphol, ?
14.07.1942-17.03.1943 Arnhem-Deelen, ?
17.04.1943-11.04.1943 Soesterberg, Fliegerhorst Soesterberg /
11.04.1943-10.08.1943 Pommeuse, Fliegerhorst Coulommiers /
10.08.1943-22.01.1944 Gilze en Rijen, Fliegerhorst Gilze Rijen /
22.01.1944-07.06.1944 Bramsche, Fliegerhorst Achmer /
07.06.1944-17.06.1944 Couvron-et-Aumencourt, Fliegerhorst Laon /
17.06.1944-22.06.1944 Gilze en Rijen, Fliegerhorst Gilze Rijen /
22.06.1944-04.07.1944 Bramsche, Fliegerhorst Achmer /
04.07.1944-01.12.1944 Friedrichshafen, ?

Velitel:
Commander:
01.03.1940-24.06.1940 Kreibe, Werner (Major)
24.06.1940-31.08.1940 Fuchs, Adolf (Major)
01.09.1940-20.03.1941 Uebe, Klaus (Major)
21.03.1941-07.04.1941 Dreyer, Friedrich (Major)
12.04.1941-21.05.1941 Eichhorn, Heinrich (Major)
09.06.1941-20.09.1941 Conrady, Heinrich (Oberst)
21.09.1941-15.02.1942 Klostermann, Gerhard (Major)
16.02.1942-30.04.1942 Koppelow, Hans von (Oberleutnant)
01.05.1942-13.08.1943 Leythaeuser, Kurt (Major)
14.08.1943-01.12.1944 Schreiweis, Albert (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1940-01.12.1944 7. letka Bombardovací eskadry 2
01.03.1940-01.12.1944 8. letka Bombardovací eskadry 2
01.03.1940-01.12.1944 9. letka Bombardovací eskadry 2
01.03.1940-01.12.1944 Štáb III. skupiny Bombardovací eskadry 2

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg2.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Bombardovaci-eskadry-2-1940-1944-t169134#506379Verze : 4
MOD
Do 217 K-1 (U5+AD) z výzbroje III./KG 2 nad Francií, 1943.


Zdroj: viz výše




Linked from : https://forum.valka.cz/topic/postview/404510
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Bombardovaci-eskadry-2-1940-1944-t169134#506428Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!