Main Menu
User Menu

II. skupina Bombardovací eskadry 2 [1939-1944]

2nd Group of the 2nd Bomber Wing / II. Gruppe des Kampfgeschwaders 2 (II./KG 2)

     
Název:
Name:
II. skupina Bombardovací eskadry 2
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Kampfgeschwaders 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
II. skupina Bombardovací eskadry 252
Datum zániku:
Disbanded:
03.10.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1939-03.10.1944 Bombardovací eskadra 2
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-28.08.1939 Liegnitz, ?
28.08.1939-21.09.1939 Sepopol, Einsatzhafen Schippenbeil /
21.09.1939-04.10.1939 Liegnitz, ?
04.10.1939-DD.11.1939 Schweinfurt, Fliegerhorst Schweinfurt /
DD.11.1939-DD.02.1940 Fürth, Fliegerhorst Fürth /
DD.02.1940-19.04.1940 Katterbach, Fliegerhorst Ansbach /
19.04.1940-30.04.1940 Groß-Ostheim, ?
30.04.1940-10.05.1940 Katterbach, Fliegerhorst Ansbach /
10.05.1940-17.05.1940 Groß-Ostheim, ?
17.05.1940-03.06.1940 Mohuč, Fliegerhorst Ober-Olm /
03.06.1940-03.07.1940 Trevír, Flugplatz Trier /
03.07.1940-17.11.1940 Saint Léger, ?
17.11.1940-28.03.1941 Merville, ?
28.03.1941-13.04.1941 Zwölfaxing, ?
13.04.1941-14.04.1941 Skopje, ?
14.04.1941-23.04.1941 Krumovo, Fliegerhorst Krumovo /
23.04.1941-01.07.1941 Bramsche, Fliegerhorst Achmer /
01.07.1941-16.12.1941 Miserey, Fliegerhorst Evreux /
16.12.1941-02.05.1942 Soesterberg, Fliegerhorst Soesterberg /
02.05.1942-11.04.1943 Eindhoven, Fliegerhorst Eindhoven /
11.04.1943-DD.09.1943 Soesterberg, Fliegerhorst Soesterberg /
DD.09.1943-07.06.1944 Münster, Fliegerhorst Münster-Handorf /
07.06.1944-17.06.1944 Couvron-et-Aumencourt, Fliegerhorst Laon /
17.06.1944-22.06.1944 Gilze en Rijen, Fliegerhorst Gilze-Rijen /
22.06.1944-10.07.1944 ?
10.07.1944-07.09.1944 Münster, Fliegerhorst Münster-Handorf /
07.09.1944-14.09.1944 Werl, ?
14.09.1944-03.10.1944 Reppen, ?

Velitel:
Commander:
01.05.1939-15.12.1940 Weitkus, Paul (Oberstleutnant)
16.12.1940-DD.06.1941 Rohde, Kurt (Major)
DD.06.1941-30.11.1941 Hübner, Johannes (Major)
01.12.1941-22.01.1943 Bradel, Walter (Major)
01.02.1943-25.06.1944 Engel, Heinz (Major)
26.06.1944-03.10.1944 Schröter, Hermann (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1939-03.10.1944 4. letka Bombardovací eskadry 2
01.05.1939-DD.06.1943 5. letka Bombardovací eskadry 2
01.05.1939-01.03.1940 6. letka Bombardovací eskadry 2
01.05.1939-03.10.1944 Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 2
01.03.1940-03.10.1944 6. letka Bombardovací eskadry 2
DD.06.1943-03.10.1944 5. letka Bombardovací eskadry 2

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg2.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-2-1939-1944-t169133#506377Verze : 0
MOD
II. Gruppe:


Zformována 1.5.39 v Liegnitz ze II./KG252 :


Stab II./KG2 ze Stab II./KG252
4./KG2 ze 4./KG252
5./KG2 ze 5./KG252
6./KG2 ze 6./KG252


1.3.40 6./KG2 se stala 8./KG2, a byla doplněna. 6.43 5./KG2 se stala 16./KG2, a nová 5./KG2 byla zformována ze 6./KG40.
Zrušena 3.10.44, 4./KG2 se stala 8./JG54, 5./KG2 se stala 8./JG77, a 6./KG2 se stala 12./JG77.


Základny:


1.5.39 - 28.8.39 Liegnitz Luftflotte 1 Do 17Z
28.8.39 - 21.9.39 Schippenbeil Lw. Lehr-Div. Do 17Z
21.9.39 - 4.10.39 Liegnitz Luftflotte 1 Do 17Z
4.10.39 - 11.39 Schweinfurt Do 17Z
11.39 - 2.40 Fürth Do 17Z
2.40 - 19.4.40 Ansbach II. Fliegerkorps Do 17Z
19.4.40 - 30.4.40 Groß-Ostheim II. Fliegerkorps Do 17Z
30.4.40 - 10.5.40 Ansbach II. Fliegerkorps Do 17Z
10.5.40 - 17.5.40 Groß-Ostheim II. Fliegerkorps Do 17Z
17.5.40 - 3.6.40 Ober-Olm II. Fliegerkorps Do 17Z
3.6.40 - 3.7.40 Trier-Euren II. Fliegerkorps Do 17Z
3.7.40 - 17.11.40 Saint Léger II. Fliegerkorps Do 17Z
17.11.40 - 28.3.41 Merville II. Fliegerkorps Do 17Z
28.3.41 - 13.4.41 Wien-Zwölfaxing VIII. Fliegerkorps Do 17Z
13.4.41 - 14.4.41 Skoplje VIII. Fliegerkorps Do 17Z
14.4.41 - 23.4.41 Plovdiv-Krumovo VIII. Fliegerkorps Do 17Z
23.4.41 - 1.7.41 Achmer Do 17Z, Do 217E
1.7.41 - 16.12.41 Evreux IX. Fliegerkorps Do 217E
16.12.41 - 2.5.42 Soesterberg IX. Fliegerkorps Do 217E
2.5.42 - 11.4.43 Eindhoven IX. Fliegerkorps Do 217E/K
11.4.43 - 9.43 Soesterberg IX. Fliegerkorps Do 217E/K
9.43 - 7.6.44 Münster-Handorf IX. Fliegerkorps Ju 188E
7.6.44 - 17.6.44 Couvron IX. Fliegerkorps Ju 188E
17.6.44 - 22.6.44 Gilze Rijen IX. Fliegerkorps Ju 188E
22.6.44 - 10.7.44 ? IX. Fliegerkorps Ju 188E
10.7.44 - 7.9.44 Münster-Handorf IX. Fliegerkorps Do 217E/K
7.9.44 - 14.9.44 Werl IX. Fliegerkorps Do 217E/K
14.9.44 - 3.10.44 Reppen IX. Fliegerkorps Do 217E/K/M
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-2-1939-1944-t169133#3616Verze : 1
MOD
Do 217 A-0 od bombardovací skupiny II./KG 2 pojíždí na letecké základně v západní Evropě.


Zdroj: viz výše
 -




Linked from : https://www.valka.cz/topic/postview/404282
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-2-1939-1944-t169133#506426Verze : 0
MOD
Do 217 M-1 (U5+DR) z výzbroje II./KG 2, rok 1943.


Zdroj: viz výše
 -




Linked from : https://www.valka.cz/topic/postview/24686
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-2-1939-1944-t169133#506430Verze : 0
MOD