Main Menu
User Menu

I. skupina Bombardovací eskadry 2 [1939-1944]

1st Group of the 2nd Bomber Wing / I. Gruppe des Kampfgeschwaders 2 (I./KG 2)

     
Název:
Name:
I. skupina Bombardovací eskadry 2
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Kampfgeschwaders 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina Bombardovací eskadry 252
Datum zániku:
Disbanded:
03.10.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1939-03.10.1944 Bombardovací eskadra 2
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-22.08.1939 Liegnitz, ?
22.08.1939-01.10.1939 Gerdauen, Einsatzhafen Gerdauen /
01.10.1939-10.10.1939 Liegnitz, ?
10.10.1939-23.10.1939 Cottbus, Fliegerhorst Cottbus /
23.10.1939-25.10.1939 Welzow, ?
25.10.1939-03.11.1939 Erfurt, ?
03.11.1939-23.02.1940 Kitzingen, Fliegerhorst Kitzingen /
23.02.1940-23.03.1940 Giebelstadt, Fliegerhorst Giebelstadt /
23.03.1940-23.04.1940 Geinsheim, ?
23.04.1940-10.05.1940 Giebelstadt, Fliegerhorst Giebelstadt /
10.05.1940-03.06.1940 Geinsheim, ?
03.06.1940-03.07.1940 Wengerohr, ?
03.07.1940-08.03.1941 Cambrai, Flughafen Cambrai-Epinoy /
08.03.1941-28.03.1941 Merville, ?
28.03.1941-13.04.1941 Zwölfaxing, ?
13.04.1941-14.04.1941 Skopje, ?
14.04.1941-23.04.1941 Krumovo, Fliegerhorst Krumovo /
23.04.1941-29.04.1941 Soluň, Fliegerhorst Saloniki-Sedes /
29.04.1941-01.06.1941 Acharnes, Fliegerhorst Athens-Tatoi /
01.06.1941-18.06.1941 Göttingen, ?
18.06.1941-26.06.1941 Arys-Rostken, ?
26.06.1941-10.07.1941 Suwalki, Landeplatz Suwalki-Sobolewo /
10.07.1941-01.08.1941 Silce, ?
01.08.1941-30.08.1941 Wereteni, ?
30.08.1941-01.10.1941 Relbicy, Landeplatz Rjelbitzy /
01.10.1941-01.11.1941 Vitebsk, Fliegerhorst Witebsk /
01.11.1941-15.04.1942 Rheine, ?
15.04.1942-22.04.1942 Montereau-sur-le-Jard, Fliegerhorst Melun-Villaroche /
22.04.1942-11.04.1943 Gilze en Rijen, Fliegerhorst Gilze-Rijen /
11.04.1943-22.01.1944 Eindhoven, Fliegerhorst Eindhoven /
22.01.1944-06.06.1944 Hesepe/Vörden, ?
06.06.1944-07.06.1944 Hesepe, Einsatzhafen Hesepe /
07.06.1944-17.06.1944 Couvron-et-Aumencourt, Fliegerhorst Laon /
17.06.1944-10.08.1944 Gilze en Rijen, Fliegerhorst Gilze-Rijen /
10.08.1944-19.08.1944 Couvron-et-Aumencourt, Fliegerhorst Laon /
19.08.1944-25.08.1944 Tilburg, ?
25.08.1944-04.09.1944 Amsterdam-Schiphol, ?
04.09.1944-14.09.1944 Münster, Fliegerhorst Münster-Handorf /
14.09.1944-03.10.1944 Neu-Hardenberg, ?

Velitel:
Commander:
01.05.1939-25.11.1939 Krahl, Werner (Major)
26.11.1939-26.08.1940 Gutzmann, Martin (Major)
27.08.1940-25.08.1941 Lerche, Waldemar (Major)
26.08.1941-DD.03.1942 Groddeck, Robert Heinrich von (Major)
DD.03.1942-15.06.1942 Ketterer, ? (Hauptmann)
16.06.1942-05.05.1943 Kessel, Karl (Major)
06.05.1943-06.08.1944 Schönberger, Franz (Major)
06.08.1944-03.10.1944 Alemann, Philipp von (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1939-11.09.1944 1. letka Bombardovací eskadry 2
01.05.1939-11.09.1944 2. letka Bombardovací eskadry 2
01.05.1939-11.09.1944 3. letka Bombardovací eskadry 2
01.05.1939-03.10.1944 Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 2

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg2.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-2-1939-1944-t169132#506376Verze : 2
MOD
I. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Maj Werner Krahl, 1.5.39 - 25.11.39
Maj Martin Gutzmann, 26.11.39 - 26.8.40
Maj Waldemar Lerche, 27.8.40 - 25.8.41
Maj Robert-Heinrich von Groddeck, 26.8.41 - 3.42
Hptm Ketterer, 3.42 - 15.6.42
Maj Karl Kessel, 16.6.42 - 5.5.43
Maj Franz Schönberger, 6.5.43 - 6.8.44
Hptm Philipp von Alemann, 6.8.44 - 3.10.44


Zformována 1.5.39 v Liegnitz ze I./KG252 :


Stab I./KG2 ze Stab I./KG252
1./KG2 ze 1./KG252
2./KG2 ze 2./KG252
3./KG2 ze 3./KG252


11.9.44 1./KG2 se stala 12./JG1, 2./KG2 se stala 16./JG5 a 3./KG2 se stala 4./JG54. Stab I./KG2 byl zrušen 3.10.44.


Základny:


1.5.39 - 22.8.39 Liegnitz Luftflotte 1 Do 17M
22.8.39 - 1.10.39 Gerdauen Lw. Lehr-Div. Do 17M
1.10.39 - 10.10.39 Liegnitz Luftflotte 1 Do 17M
10.10.39 - 23.10.39 Cottbus Do 17M
23.10.39 - 25.10.39 Welzow Do 17M
25.10.39 - 3.11.39 Erfurt Do 17M
3.11.39 - 23.2.40 Kitzingen Do 17Z
23.2.40 - 23.3.40 Giebelstadt II. Fliegerkorps Do 17Z
23.3.40 - 23.4.40 Geinsheim II. Fliegerkorps Do 17Z
23.4.40 - 10.5.40 Giebelstadt II. Fliegerkorps Do 17Z
10.5.40 - 3.6.40 Geinsheim II. Fliegerkorps Do 17Z
3.6.40 - 3.7.40 Wengerohr II. Fliegerkorps Do 17Z
3.7.40 - 8.3.41 Epinoy II. Fliegerkorps Do 17Z
8.3.41 - 28.3.41 Merville II. Fliegerkorps Do 17Z
28.3.41 - 13.4.41 Zwölfaxing VIII. Fliegerkorps Do 17Z
13.4.41 - 14.4.41 Skoplje VIII. Fliegerkorps Do 17Z
14.4.41 - 23.4.41 Plovdiv-Krumovo VIII. Fliegerkorps Do 17Z
23.4.41 - 29.4.41 Saloniki-Sedes VIII. Fliegerkorps Do 17Z
29.4.41 - 1.6.41 Athens-Tatoi VIII. Fliegerkorps Do 17Z
1.6.41 - 18.6.41 Göttingen VIII. Fliegerkorps Do 17Z
18.6.41 - 26.6.41 Arys-Rostken VIII. Fliegerkorps Do 17Z
26.6.41 - 10.7.41 Suwalki VIII. Fliegerkorps Do 17Z
10.7.41 - 1.8.41 Silce VIII. Fliegerkorps Do 17Z
1.8.41 - 30.8.41 Wereteni VIII. Fliegerkorps Do 17Z
30.8.41 - 1.10.41 Rjelbitzy VIII. Fliegerkorps Do 17Z
1.10.41 - 1.11.41 Vitebsk VIII. Fliegerkorps Do 17Z
1.11.41 - 15.4.42 Rheine IX. Fliegerkorps Do 217E
15.4.42 - 22.4.42 Melun-Villaroche IX. Fliegerkorps Do 217E
22.4.42 - 11.4.43 Gilze Rijen IX. Fliegerkorps Do 217E/K
11.4.43 - 22.1.44 Eindhoven IX. Fliegerkorps Do 217K/M
22.1.44 - 6.6.44 Hesepe/Vörden IX. Fliegerkorps Do 217M, Ju 188A
6.6.44 - 7.6.44 Hesepe IX. Fliegerkorps Ju 188A
7.6.44 - 17.6.44 Couvron IX. Fliegerkorps Ju 188A
17.6.44 - 10.8.44 Gilze Rijen IX. Fliegerkorps Ju 188A, Do 217M
10.8.44 - 19.8.44 Couvron IX. Fliegerkorps Do 217M
19.8.44 - 25.8.44 Tilburg IX. Fliegerkorps Do 217M
25.8.44 - 4.9.44 Amsterdam-Schiphol IX. Fliegerkorps Do 217M
4.9.44 - 14.9.44 Münster-Handorf IX. Fliegerkorps Do 217M
14.9.44 - 3.10.44 Neu-Hardenberg IX. Fliegerkorps Do 217M
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-2-1939-1944-t169132#3615Verze : 0
MOD