Main Menu
User Menu

I. skupina Eskadry rychlých bombardérů 10 [1942-1944]

1st Group of the 10th Fast Bomber Wing / I. Gruppe des Schnellkampfgeschwaders 10 (I./SKG 10)

     
Název:
Name:
I. skupina Eskadry rychlých bombardérů 10
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Schnellkampfgeschwaders 10
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.10.1944
Nástupce:
Successor:
III. skupina Bombardovací eskadry 51
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
30.06.1944-20.10.1944 Bombardovací eskadra 51
Dislokace:
Deployed:
01.12.1942-DD.10.1943 St. André, ?
DD.10.1943-09.03.1944 Rosiéres-En-Haye, Fliegerhorst Rosieres /
09.03.1944-13.05.1944 Amy, Fliegerhorst Amy-Roye /
13.05.1944-06.06.1944 Rosiéres-En-Haye, Fliegerhorst Rosieres /
06.06.1944-15.06.1944 Vernouillet, Fliegerhorst Dreux /
15.06.1944-24.07.1944 Tours, Fliegerhorst Tours /
24.07.1944-05.09.1944 ?
05.09.1944-11.09.1944 Mönchengladbach, ?
11.09.1944-20.09.1944 Kolín nad Rýnem, Fliegerhorst Köln-Ostheim /
20.09.1944-20.10.1944 Sankt Augustin, Fliegerhorst Bonn-Hangelar /

Velitel:
Commander:
01.12.1942-13.05.1943 Schürmann, Wilhelm (Hauptmann)
13.05.1943-05.06.1943 Brücker, Heinrich (Hauptmann)
05.06.1943-30.07.1943 Kraus, Edmund (Hauptmann)
30.07.1943-01.10.1943 Gerlach, Wolrad (Hauptmann)
01.10.1943-20.10.1944 Dahlmann, Kurt (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1942-20.10.1944 1. letka Eskadry rychlých bombardérů 10
01.12.1942-20.10.1944 2. letka Eskadry rychlých bombardérů 10
01.12.1942-20.10.1944 3. letka Eskadry rychlých bombardérů 10
01.12.1942-20.10.1944 Štáb I. skupiny Eskadry rychlých bombardérů 10

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/attack/skg10.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Eskadry-rychlych-bombarderu-10-1942-1944-t169104#512443Verze : 0
MOD
I. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Hptm Wilhelm Schürmann, ? - 13.5.43
Hptm Heinrich Brücker, 13.5.43 - 5.6.43
Hptm Edmund Kraus, 5.6.43 - 30.7.43
Hptm Wolrad Gerlach, 30.7.43 - 1.10.43
Hptm Kurt Dahlmann , 1.10.43 - 20.10.44


Zformována 1.12.42 v St. André :


Stab I./SKG10 nový
1./SKG10 nová
2./SKG10 nová
3./SKG10 nová


Operovala jako III./KG51 od 30.6.44, ale nebyla přejmenována na III./KG51 do 20.10.44:


Stab I./SKG10 se stal Stab III./KG51
1./SKG10 se stala 7./KG51
2./SKG10 se stala 8./KG51
3./SKG10 se stala 9./KG51


Základny:


1.12.42 - 10.43(?) St. André Fw 190A
10.43 - 9.3.44 Rosieres Fw 190A
9.3.44 - 13.5.44 Amy Fw 190A
13.5.44 - 6.6.44 Rosieres Fw 190A
6.6.44 - 15.6.44 Dreux Fw 190A
15.6.44 - 24.7.44 Tours Fw 190A
24.7.44 - 5.9.44 ? Fw 190A
5.9.44 - 11.9.44 Mönchen-Gladbach Fw 190A
11.9.44 - 20.9.44 Köln-Ostheim Fw 190A
20.9.44 - 31.10.44 Bonn-Hangelar Fw 190A
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Eskadry-rychlych-bombarderu-10-1942-1944-t169104#9566Verze : 0
MOD