Main Menu
User Menu

23. střelecká brigáda [1941-1942]

23rd Rifle Brigade

23. Schützen-Brigade

     
Název:
Name:
23. střelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
23. Schützen-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
23. brigáda tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1941-05.07.1942 23. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
05.07.1942-DD.MM.RRRR Stuttgart /

Velitel:
Commander:
01.11.1941-15.05.1942 Heydebrand und der Lasa, Hans-Christoph von (Oberst)
15.05.1942-28.05.1942 Bachnann, (Oberstleutnant)
28.05.1942-05.07.1942 Bodenhausen, Erpo von (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.10.1941-05.07.1942 Střelecký pluk 126
15.10.1941-05.07.1942 Střelecký pluk 128

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/23-strelecka-brigada-1941-1942-t168996#506086Verze : 0
MOD