Main Menu
User Menu

22. střelecká brigáda [1941-1942]

22nd Rifle Brigade

22. Schützen-Brigade

     
Název:
Name:
22. střelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
22. Schützen-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
22. brigáda tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.10.1941-05.07.1942 22. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.02.1942-05.07.1942 Rodt, Eberhard (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.10.1941-05.07.1942 Střelecký pluk 129
25.10.1941-05.07.1942 Střelecký pluk 140

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/22-strelecka-brigada-1941-1942-t168988#506078Verze : 1
MOD