Main Menu
User Menu

18. střelecká brigáda [1940-1942]

18th Rifle Brigade

18. Schützen-Brigade

     
Název:
Name:
18. střelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
18. Schützen-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
18. brigáda tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.10.1940-05.07.1942 18. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
26.10.1940-27.09.1941 Schrepffer, Johannes (Oberst)
27.09.1941-01.03.1942 Fremerey, Max (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.10.1940-05.07.1942 Střelecký pluk 101

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/18-strelecka-brigada-1940-1942-t168955#506015Verze : 0
MOD