Main Menu
User Menu

Zeleneč

okr. Trnava

     
Název:
Name:
Zeleneč
Originální název:
Original Name:
Zeleneč
Další názvy:
Other Names:
Scelench (1243), Zelynch, Zelench (1278), Kysselench (1388), Kyslyncz (1498), Lincž (1773), Szilincs, Szelencs (1894), Szelinc, Szilincs (1918), Zeleneč (1927); maďarsky Szilincs, Szelincs
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Trnava
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°19'54.83"N 17°35'55.26"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1243
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky, pôvodne gotická kaplnka z 15. storočia, v roku 1743 rozšírená na barokový kostol s vežou
- Pomník padlýmv 1. a 2. sv. vojne
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
- Jozef Bednárik (* 17.9. 1947 - † 22.8.2013), herec, režisér

Pôsobisko:
- Ján Klempa (1839-1894), zberateľ ľudovej slovesnosti
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Zaniknutá obec v okolí - Starý Zeleneč (1429).
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.zelenec.sk
URL : https://www.valka.cz/Zelenec-t168876#505811Verze : 0
MOD