Main Menu
User Menu

II. skupina Těžké stíhací eskadry 1 [1940-1940]

2nd Group of the 1st Heavy Fighter Wing / II. Gruppe des Zerstörergeschwaders 1 (II./ZG 1)

     
Název:
Name:
II. skupina Těžké stíhací eskadry 1
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Zerstörergeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Stíhací skupina 101
Datum zániku:
Disbanded:
26.06.1940
Nástupce:
Successor:
III. skupina Těžké stíhací eskadry 76
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1940-DD.04.1940 I. letecký sbor
DD.04.1940-10.05.1940 Stíhací velitelství 2
10.05.1940-26.06.1940 Letecká armáda 2
Dislokace:
Deployed:
01.03.1940-DD.04.1940 Garz, Fliegerhorst Garz/Usedom /
DD.04.1940-10.05.1940 Gelsenkirchen-Buer, ?
10.05.1940-18.05.1940 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh /
18.05.1940-26.06.1940 Trier-Euren, ?

Velitel:
Commander:
01.03.1940-DD.05.1940 ?, ? ( ? )
DD.05.1940-26.06.1940 Dickoré, Friedrich Karl (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/zerstorer/zg1.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Tezke-stihaci-eskadry-1-1940-1940-t168756#505581Verze : 0
MOD