Main Menu
User Menu

II. skupina Těžké stíhací eskadry 1 [1939-1939]

2nd Group of the 1st Heavy Fighter Wing / II. Gruppe des Zerstörergeschwaders 1 (II./ZG 1)

     
Název:
Name:
II. skupina Těžké stíhací eskadry 1
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Zerstörergeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina Stíhací eskadry 54
Datum zániku:
Disbanded:
21.09.1939
Nástupce:
Successor:
Stíhací skupina 101
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.05.1939-21.09.1939 1. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
15.05.1939-23.08.1939 Fürstenwalde, Leithorst und Einsatzhafen Fürstenwalde /
23.08.1939-01.09.1939 Frankfurt (Oder), Fliegerhorst Frankfurt/Oder /
01.09.1939-06.09.1939 Lichtenau, ?
06.09.1939-10.09.1939 Mühlen, ?
10.09.1939-18.09.1939 Prasznicze, ?
18.09.1939-21.09.1939 Danzig-Langfuhr, ?

Velitel:
Commander:
15.05.1939-21.09.1939 Reichardt, Hellmuth (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/zerstorer/zg1.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Tezke-stihaci-eskadry-1-1939-1939-t168744#505536Verze : 0
MOD