Main Menu
User Menu

15. střelecká brigáda [1940-1942]

15th Rifle Brigade

15. Schützen-Brigade

     
Název:
Name:
15. střelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
15. Schützen-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
15. brigáda tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1940-05.07.1942 15. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
19.10.1940-12.03.1941 Völckers, Paul (Oberst)
13.03.1941-14.04.1941 Esebeck, Hans Karl von (Oberst)
15.04.1941-05.07.1942 Menny, Erwin (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
04.11.1940-05.07.1942 Střelecký pluk 115
11.11.1940-01.09.1941 Střelecký pluk 104

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/15-strelecka-brigada-1940-1942-t168729#505512Verze : 0
MOD