Main Menu
User Menu

Jaslovské Bohunice

okr. Trnava

     
Název:
Name:
Jaslovské Bohunice
Originální název:
Original Name:
Jaslovské Bohunice
Další názvy:
Other Names:
Jaslovce – Jazloucz (1438), Jaslowecz, Jaslowcze (1773), Jászló (1913), Jaslovce (1920), Jáslovce (1927), Jaslovce (1946), ; maďarsky Jaszló, Jászlóc


Bohunice – Bagan (1113), Boguna (1216), Buguna (1229), Buguna, Baguna (1258), Bohonycz (1494), Bohunicz (1514), Bohunice (1808), Apátszentmihály (1913), Bohunice (1920); maďarsky Bohunic, Apátszentmihály
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Trnava
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°28'35.86"N 17°38'50.9"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1113
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kaštieľ pôvodne neskorobarokový z konca 18. storočia
- Kostol rímskokatolícky postavený v rokoch 1832-1836
- Kostol rímskokatolícky z roku 1762, prestavaný v 19.stor.
- Pomník obetiam I. svetovej vojny (1914 – 1918)
- Prícestné kríže a sochy
- Rodinná hrobka z roku 1825
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec vznikla 12.7.1958 zlúčením obcí Jaslovce a Bohunice, ku ktorým v roku 1976 bola pripojená obec Paderovce.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.jaslovskebohunice.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Jaslovske-Bohunice-t168725#505507Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Trnava-t168725#505507Version : 0
MOD