Main Menu
User Menu

Horné Orešany

okr. Trnava

     
Název:
Name:
Horné Orešany
Originální název:
Original Name:
Horné Orešany
Další názvy:
Other Names:
Gyows (1296), Villa Nucum Teutonícalis (1390), Nemethdyos 1398, Horne Oressany l773; maďarsky Felsődiós; nemecky Deutsch-Nussdorf, Ober-Nussdorf
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Trnava
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°27'58.63"N 17°26'22.48"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1296
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky neskorobarokový z rokov 1758-64, veža z roku 1859
- Tri kaplnky barokové z 18. storočia
- Pomník Sovietskej Armády z roku 1946
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
- František Petrašovič (9. 5. 1913 - 11. 7. 1959), sochár, kamenár
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Chemolak (1883-1968)
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.horneoresany.sk
URL : https://www.valka.cz/Horne-Oresany-t168723#505505Verze : 0
MOD